weby pro nejsevernější čechy

Kudy ještě o víkendu kam, neboli co ještě napadalo do emailu

Pokud jste si nevybrali z první nabídky, kterou jsme uveřejnili, eventualně vám v ní něco chybí zkusíme to napravit.
KUDY KAM JEDNA)

Tedy naše spolupracovnice Ester Sadivová z rumburského muzea píše:

Hezký den z rumburského muzea přeji. Tímto bych jménem Svazu c. k. vojenských vysloužilců zemí Koruny české ráda pozvala všechny zájemce o smysluplné akce na tuto sobotu do Šluknova, kde se koná slavnostní požehnání zrekonstruovaných křížů náhrobků vojáků padlých v první světové válce. Akce začíná na šluknovském náměstí (sraz v 10.30 hod.) a pokračuje na šluknovském hřbitově, kde se uskuteční slavnostní požehnání zrekonstruovaných náhrobních křížů farářem Karlem Havelkou. Zájemci o historii svazu vysloužilců mohou zavítat do nové expozice v druhém patře šluknovského zámku, která byla příznačně pojmenována „Šluknovsko, vojenští vysloužilci a Velká válka“ (vstup 20 Kč). Přijďte svou účastí ocenit další jedinečný počin členů svazu a podpořit je tímto v jejich úsilí. A pokud vydržíte ve Šluknově do odpoledních hodin, před půl čtvrtou se rozhodně setkáte se spanilou jízdou „jezevčíků“ – unikátních motocyklů Čechie Böhmerland konstruktéra Albina Hugo Liebsche – jedna z etap ve Šluknově končí a VI. etapa startuje v 15.40 hod. ze Šluknova do Kunratic. Volný čas můžete strávit procházkou na Křížovém vrchu, na jehož úpatí se nachází jedinečný památník obětem první světové války od významného německého architekta, šluknovského rodáka, Fritze Lehmanna. Vrch nese pojmenování podle jedné z nejstarších křížových cest ve výběžku. O dalších zajímavostech Šluknova a okolí (nedaleko ležící Karlovo údolí, Čítkův mlýn…) se dozvíte v informačním centru na zámku. S jistotou nebudete sobotním dnem ve Šluknově zklamáni.!

To ale není všechno, protože na zámku ve Šluknově bude slavit patnáctileté výročí Teen Challange.

A ještě je tu souhrn sportovních akcí, nejenom na tenhle víkend, od Zdeňka Soboty:

Sobota 1. září

DEN ČESKÉHO ŠVÝCARSKA – pozvánka na krásnolipské náměstí

Program začíná již v 9.00 hod. tradičním mezinárodním setkáním majitelů motocyklů Čechie Böhmerland. Pokračuje přes hraničním  běžeckým závodem Parkmaraton 2012, pro rodiny s dětmi je připraven rodinný maraton, ekodílny, umělecké dílny a soutěže, pro všechny pak divadelní představení. Celý den vyvrcholí ve 20.00 hodin koncertem Anety Langerové a křtem nového fotografického kalendáře na rok 2013 s názvem krajina Českosaského Švýcarska. Vstupné na koncert je 69 Kč. Na neděli 2. 9. je pak připraven skutečně Poslední prázdninový výlet a na Dolském mlýně bude zahájeno tzv. Pálení milíře.

HARMONOGRAM BĚŽECKÉ ČÁSTI PROGRAMU A STARTY jednotlivých tratí: 08:00 – Odjezd autobusu z náměstí v Krásné Lípě do Bad Schandau. 09:50 – Dětský maraton. 10:00 – Čtvrt a Půlmaraton (z Krásné Lípy).10:00 – Maraton (z Bad Schandau do Krásné Lípy). 10:00-12:00 – Rodinný maraton

CYKLISTIKA – TOUR DE ZELEŇÁK

Populární rumburský závod si připíše již 28. ročník, start v 10.00 hod. a bude s ním letos vypomáhat cyklistická legenda Josef Regec.

FOTBAL SK STAP TRATEC Vilémov – Úvaly

Utkání divize B od 17.00 hod. ve Vilémově. Předzápas: sponzorské derby: STAP – TRATEC od 14 hod.

Neděle 2. září

FOTBAL MUŽŮ FK Varnsdorf A – FK Bohemians Praha

Zápas 2. ligy od 17.00 hod. na stadionu v Kotlině.

Středa 5. září

CYKLISTIKA – SILNIČNÍ ČASOVKA LUŽ 2012

POZOR ZMĚNA TRASY !!! Letošní 2.ročník se jede jako MTB časovka po „panelce“,  jelikož je rozebrán most u Starý hospody! PREZENTACE do 17.00 hod. START v minutových intervalech od 17.00 hod. v Mařenicích u Tří lip – CÍL parkoviště Myslivny Luž. Trať cca 5,6 km, převýšení cca 260 m. Závod je zařazen do interního POHÁRU CC VARNSDORF, což ale neznamená, že je uzavřený!  Startovat může kdokoli !!! Více info na www.ccvarnsdorf.xf.cz v sekci KALENDÁŘ.

Neděle 9. září

FOTBAL DOROSTU U19 FK Varnsdorf – FK Meteor Praha

Zápas České ligy od 10.00 hod. na stadionu v Kotlině.

STREETBALL – PŘIJĎTE SI I VY ZAHRÁT

V pořadí 13. ročník turnaje se hraje na hřišti ZŠ U Nemocnice v Rumburku od 10.00 hod. Prezentace tříčlenných týmů i z příchozích jednotlivců všech věkových kategorií proběhne od 8.30 do 9.15 hod. Zajímavý program, občerstvení i hudební doprovod zajištěn.

CYKLISTIKA – VRCHAŘSKÝ ZÁVOD DVOJIC 10. BLUESTONE

Prezentace pro 6 kategorií od 12.00 do 12.45 hod ve Waltersdorfu. Starty od 13.15 do 14.00, cíl v Horní Světlé. Délka tratě 12,5 km, převýšení 400 m. U účastníků je nutný CP nebo OP.

Mně je jasný, že se to stihnout nedá.

Tagy