Vilémov letos poprvé kapituloval doma, podlehl Jirnám 1:3

Vzhledem k tomu, že jsme demonstrovali na šluknovském náěstí, viděli jsme ze zápasu Vilémova s Jirnami sotva posledních dvacet minut, ve kterých ovšem mohli domácí klidně otočit výsledek a vyhrát. Zaslechli jsme něco o černých sviních (zřejmě byli míněni rozhodčí), přesto ale při konzultaci s umírněnými fanoušky po zápase byla slyšet zejména lítost nad zahozenými šancemi. Prohráli jsme si to sami, říkali. Tady je kompletní referát ze zápasu a jenom maličko fotek (a jedno video).

K dalšímu mistrovskému utkání divize skupiny B přijel na vilémovskou půdu lídr soutěže a letitý vítěz, který se ale vždy vzdal postupu do ČFL. Hosté měli ve svém kádru v podstatě jen hráče, kteří prošli 1. nebo 2.ligou. Domácí nastoupili bez klíčových opor – Hyky, Kurela a Dvořáka a navíc nikdo z kádru Á-mužstva Varnsdorfu nebyl uvolněn pro tento zápas, vzhledem k marodce i u nich. Tím se dalo očekávat, že soupeř bude jednoznačně diktovat tempo hry a lehce si odveze všechny tři body, ale opak byl spíše pravdou.

Nejdůležitější minuty zápasu:

4´- než se domácí rozkoukali zahrávali hosté od postranní čáry první trestný kop a po závaru ve vápně

domácích se k míči dostal osamocený Dubský a přivedl lacino hosty do vedení – 0:1

12´- únik Buryánka po pravé straně, krásná kolmice na Vavrouška, ale ten v čisté šanci promáchl…. !!!

14´- další výborná šance domácích, když Očipka našel Vavrouška, ten prostrčil míč na Kopřivu a ten

nikým nekrytý stál tváří v tvář gólmanovi hostů, ale trefil jen tyčku jeho svatyně….!!!

15´- heslo „Nedáš – dostaneš !“ se ukázalo hned z protiútoku, kdy stoper domácích Šmalcl dal malou domů,

ale slabou a míč vystihl internacionál Kincl a mazáckým lobem nedal Vaňákovi šanci – 0:2

22´- kanonýr hostů internacionál Marek Kincl se ocitl v další šanci, ale Vaňák jej s přehledem vychytal

33´- parádní uvolnění Škyty na Očipku a ten sám před gólmanem střílel jen do něho….!!!

40´- trestný kop Buryánka z 20-ti metrů tečovala zeď hostů a jejich gólman míč pohodlně lapil

43´- Očipka poslal uličkou do další čisté šance Kopřivu, ale jeho střelu gólman hostů vyrazil na roh….!

44´- centr Buryánka na Dobeše a jeho parádní volej skončil jen na břevně hostující branky… !!!

45´- domácí zúročili svůj tlak a na přesně mířenou střelu Buryánka byl gólman hostí bezmocný – 1:2

V první půli měli domácí hodně smůly, když nedokázali proměnit své čisté šance a dvakrát skončil jejich pokus na tyčce či břevně hostující brány. Hosté vytěžili z minima maximum a nutno říci, že jim v tom pomohli dost i domácí obránci. Přesto se hrál oboustranně dobrý fotbal a diváci se bavili.

47´- centr Kincla do vápna domácích, ale Jindráčkova hlava šla s tečí Vaňáka na břevno a na rohový kop…!

53´- bomba nejlepšího hráče hostů Dubského z 20-ti metrů skončila v rukavicích domácího gólmana

56´- po opačně odpískaném faulu a trestném kopu hostů z hranice velkého čtverce se k odraženému míči po

neodpískaném faulu ve vápně na Jircháře hostující Dubský a ten prostřelil obranný val domácích – 1:3

57´- domácí Kopřiva nasadil Obermajerovi housličky a mladíček Milanovič šel sám na gólmana hostů,

ale ten s mladickou nerozvážností trefil jen nohy dobře vyběhnuvšího gólmana hostů…!!!

69´- Očipka se prodral do vápna hostů, šel sám na gólmana byl jasně ze zadu faulován, ale hlavní

sudí ukazoval jen hraje dál, byl tam balón (?). Jinak běžně jasná penalta a minimálně žlutá karta….!!!

76´- únik domácího Kopřivy po pravé straně, krásný centr na Milanoviče, ale ten v čisté šanci promáchl…!!!

79´- střelu Buryánka vyrazil brankář hostů jen před sebe a Milanovič netrefil ani prázdnou branku…!!!

83´- parádní dělovku domácího Jircháře ze 30-ti metrů chytil pozorný gólman hostů na 2x a bylo po nadějích

Domácí, seč nastoupili ve výrazně okleštěné sestavě podali skutečně parádní výkon a nebýt neproměněných tutovek, tak mohli určitě slavit výhru. Škoda, že varnsdorfský dorostenec Milanovič, který posílil naše prořídlé řady, nedal alespoň jednu ze svých tří tutových šancí, stejně jako Kopřiva, který měl tutovky dvě.

Sestava Vilémova:

Vaňák – Zachariáš, Šmalcl (ŽK), Jirchář, Čuda, Kopřiva, Vavroušek, Dobeš, Očipka (ŽK), Buryánek,

Škyta (33´- Milanovič)

Připraven ještě: Loos a Fejzič Chyběli: Hyka, Dvořák a Kurel Zapůjčeni z VDFu: Fejzič a Milanovič

Diváci: 310 málo spokojených Nejlepší hráči: Buryánek (Vilémov) a Dubský (Jirny)

Rozhodčí: Moník – Slavíček a Bohatý Delegát svazu : pan Kruliš ŽK: 2 : 2 ČK: 0 : 0

Rohy: 4 – 6 Držení míče: 50% – 50% Ofsajdy: 5:3 Fauly: 12 – 11 Střely na bránu: 9 – 8 Mimo: 7 – 6

Trenér: ing.Suchomel Asistent: Zbončák Masér: Maier Vedoucí mužstva: Sklenář Zapisovatel:Třešňák