SK Sokol Brozany – SK Stap Tratec 3:2 (2:0)

K dalšímu mistrovskému utkání Divize skupiny B zajížděli vilémovští fotbalisté na horkou půdu do Brozan, kde se jim příliš nedaří. Domácí nastoupili oslabeni o kapitána Diváckého a špílmachra Kopeckého za vyloučení v předchozím zápase. Hosté nebyli také kompletní, ale byli určitě po celé utkání lepším celkem, který měl častěji balón na svých kopačkách, ale nedokázal opět proměňovat šance, na rozdíl od domácích, kteří doslova do čeho kopli to tam spadlo a svou agresivní, důraznější a bojovnější hrou dotáhli nakonec výhru až do závěrečného hvizdu hlavního sudího.

10´- parádní ulička Dvořáka na Kopřivu, který sám proti gólmanovi domácích trefuje jen tyčku !!!

12´- střílený centr Kopřivy do vápna domácích poslal hlavou Vaněk mezi tyče, ale Vacho míč vyrazil na roh

16´- dobře kopnutý trestný kop Hyky z 20 metrů skončil jen těsně vedle šibenice domácích

18´- první rychlý protiútok domácích a Brožík z otočky dostal domácí překvapivě do vedení – 1:0

22´- krásný lob Hyky přes vyběhnuvšího gólmana domácích skončil jen o milimetry na horní síti

24´- nečekaná střela domácího Havrdy ze 30-ti metrů skončila v síti překvapeného Vaňáka – 2:0

29´- Gnahoui oklamal obranu hostů, ale jeho dobře mířenou střelu k tyči vyrazil Vaňák na rohový kop

36´- výstavní ulička Hyky mezi domácí beky a Dvořák se ocitl sám před gólmanem, ale mířil jen těsně vedle

V první půli měli hosté více ze hry a mohli vést minimálně o dvě branky. Jenže dostali laciné góly a tak se šlo do kabin nečekaně za dvoubrankového vedení domácích hráčů, což podle vývoje hry v této části zápasu nikdo z přítomných na stadionu určitě nečekal. Ve druhé půli došlo k určitému přeskupení v řadách hostů, ale při vší snaze to na výhru nebo alespoň plichtu nestačilo, i když to byl tentokráte minimálně remízový zápas.

48´- než se hosté rozkoukali získali domácí roh a ze skrumáže dopravil míč do sítě Pešula a bylo to – 3:0

56´- výtečně zahraný trestný kop z 18-ti metrů přes zeď Buryánkem skončil v síti bezmocného Vacha – 3:1

69´- výborná střela hostujícího Kopřivy z velkého vápna olízla břevno domácí svatyně

72´- centr Čudy mezi beky, kam si naběhl Škyta a pohotovou střelou k tyči dostal hosty na kontakt – 3:2

83´- chyba hostů v rozehře a domácí Brožík šel sám na Vaňáka, který ho ale vychytal

Domácí si nezasloužili vyhrát, ale jejich agresivnější hra slavila tentokráte úspěch. Vyhrávali především hlavičkové souboje, i když výšková převaha na jejich straně určitě tak výrazná nebyla. Hostům nešla příliš jejich tradiční dobrá kombinační hra a domácí v závěru bránili v osmi lidech, takže se jim nedařilo prorazit obranný val a alespoň vyrovnat, což by si určitě zasloužili. Zkrátka fotbal nemá logiku.

Vaňák – Zachariáš (ŽK – 49´- Čuda), Šmalcl, Hyka, Jirchář, Hauer, Kopřiva, Dobeš, Očipka (ŽK),

Buryánek, Dvořák (65´- Škyta)

Připraveni: Loos – Hejl, Özbey a Milanovič Chyběl: Kurel Zapůjčeni z VDFu: Hauer, Milanovič a Özbey

Diváci: 130 z toho 21 z Vilémova Nejlepší hráči utkání: Pešula (Brozany) a Jirchář (Vilémov)

Rozhodčí: Hraboský – Bacík a Svatík Delegát svazu : pan Bohuněk ŽK: 1 : 2 ČK: 0 : 0

Rohy: 3 – 5 Držení míče: 47% – 53% Ofsajdy: 3:4 Fauly: 13 – 12 Střely na bránu: 5 – 7 Mimo: 6 – 8

Trenér: ing.Suchomel Asistent: Zbončák Masér: Maier Vedoucí mužstva: Sklenář Zapisovatel:Třešňák