Vilémov rupnul na Vyšehradě, dostal pět gólů!

SK Vyšehrad – SK Stap Tratec 5:0 (3:0) K dalšímu mistrovskému utkání Divize skupiny B zajížděli notně oslabení vilémovští fotbalisté na umělou hrací plochu do Prahy na Vyšehrad a opět odtud odjeli s pořádným přídělem (vloni 6:3). Po cestě je potkala nemilá příhoda, když jim v Líbeznici kleknul autobus a museli čekat na příjezd druhého, takže přijeli na Vyšehrad i trochu opožděně. Chyběli jim k tomu ještě pro zranění i tři klíčoví hráči – Kurel, Buryánek a Vavroušek, navíc Dobeš odehrál celý zápas s velkým sebezapřením, neboť jeho koleno není zcela v pořádku.

To ale nemění nic na tom, že prohráli zbytečně vysokým rozdílem, i když na hřišti to tak určitě nevypadalo. Hosté po protestech za odpískanou penaltu hráli třicet minut velmi dobrý fotbal a vypadalo to na vyrovnání, ale opak byl pravdou.

2´- domácí hráč byl ve skrumáži faulován těsně za hranici velkého čtverce a hlavní sudí ku podivu všech

přítomných a velkým protestům hostů ukázal na pokutový kop, který proměnil Budějský – 1:0

13´- ostrý faul na Kopřivu, ale domácí hráč obdržel jen žlutou kartu a Kopřiva 1.půli jen dokulhal

20´- ránu domácího Kafky z úhlu hostující gólman Vaňák bezpečně lapil

21´- pěknou střelu hostujícího kanonýra Dvořáka domácí gólman vytěsnil na rohový kop

23´- výborný centr Škyty mezi domácí beky, ale Kopřiva si nerozuměl s Procházkou a bylo po superšanci

32´- pomezní odmával faul u postranní čáry, který byl spíše opačný, domácí míč přenesli do vápna hostí,

ten se odrazil ke zcela volnému a právě vystřídajícímu Kohoutovi a ten trefil šibenici hostů – 2:0

36´- další střela hostujícího Dvořáka šla jen těsně vedle domácí svatyně

44´- centr domácích do vápna hostí, nepřikrytí útočník vrátil míč hlavou zpět na Horkavého a bylo to – 3:0

Branka do šatny definitivně zlomila odpor hostů a druhá půle již byla o ničem. Domácí dokázali vstřelit ještě dvě branky vždy po chybách v rozehře hostů a bylo vymalováno. Hosté již spíše šetřili síly na další zápas a báli se dalšího zbytečného zranění, kterých mají z umělek za poslední léta víc než dost. Poslední dvacetiminutovka již byla jen čekáním na závěrečný hvizd tentokráte ne příliš přesného hlavního sudího.

50´- Bošanského střelu z otočky hostující gólman Vaňák bez problémů chytil

55´- chyba v rozehře hostů a Kočí napálil míč z 20-ti metrů přesně k tyči a bylo to už na ručníkových – 4:0

60´- trestný kop Hyky letěl do vápna domácích, ale pěkná hlavička Koblížka skončila jen v náruči gólmana

68´- domácí v dobré šanci Kohoutem, ale jeho zbrklá střela šla jen vedle svatyně hostů

69´- domácí hráč Hradecký prošel středem hřiště a jeho tečovaná střela změnila směr a skončila v síti – 5:0

70´- druhá žlutá karta pro hostujícího Koblížka a následoval bohužel odchod do šaten

75´- zpětná přihrávka Škyty na Dvořáka, ale ten pálil z 12-ti metrů z voleje vysoko nad branku domácích

Domácí získali za krásného slunného dopoledne na své umělce tři body a k tomu i výrazné skóre. Hosté si nezasloužili prohrát tak vysokým rozdílem, ale absence několika klíčových hráčů byla znát a nepomohly jim tomu zabránit ani dvě posily z Varnsdorfu – kanonýr Procházka a předstopér Koblížek. Opět se ukázalo, že umělá hrací plocha hostům nesvědčí a na domácích bylo vidět, že si s ní poradili daleko lépe, neboť na ni pravidelně trénují a hrají všechny své zápasy doma. Jejich tvrdost a agresivita v osobních soubojích byla znát, stejně jako převaha ve středu hřiště a k tomu úspěšnost v proměňování šancí – vlastně oni do čeho kopli to jim tam spadlo, což rozhodlo o této jejich vysoké výhře.

Vaňák – Hyka (ŽK), Šmalcl (ŽK), Koblížek (2x ŽK a ČK), Jirchář, Kopřiva (46´- Čuda), Dobeš, Očipka

Škyta, Procházka, Dvořák (ŽK) Připraveni ještě: Vaňák – Fejzič a Zachariáš

Chyběli: Kurel, Hejl, Vavroušek a Buryánek Zapůjčeni z VDFu: Procházka a Koblížek

Diváci: 230 z toho 21 z Vilémova Nejlepší hráči utkání: Budějský (V) a Dobeš (V)

Rozhodčí: Melničuk – Pešek a Kučka Delegát svazu : pan Bohuněk ŽK: 1 : 4 ČK: 0 : 1

Rohy: 7 – 5 Držení míče: 52% – 48% Ofsajdy: 3:2 Fauly: 15 – 17 Střely na bránu: 8 – 3 Mimo: 6 – 4

Trenér: ing.Suchomel Asistent: Zbončák Masér: Maier Vedoucí mužstva: Sklenář Zapisovatel:Třešňák