FC Sršni Litol – SK Stap Tratec 2:1 (1:1) , fotbal plakal

K poslednímu podzimnímu utkání zajížděli vilémovští fotbalisté v roli favorita na litolský pažit, který je skutečně nejhorším v celé divizi, jak všichni účastníci před tím již avizovali. Krátký, úzký a velmi hrbolatý „pažit“ nahrával domácím, ale oslabení hosté, kterým chyběli kapitán Šmalcl, Zachariáš, Vavroušek, Kurel a navíc jim Varnsdorf tentokráte neuvolnil ani jednoho hráče, nepřijeli jen bránit, ale chtěli hrát fotbal, což se jim v prvním půlhodince i dařilo. Po vedení 1:0 se však všichni tři přítomní sudí přičinili o zvrat, ale takovým způsobem, že by jim měli při nejmenším odebrat licenci a poslat je do okresu. Bohužel i soudní domácí fanoušci se tomu museli smát a někteří se dokonce více než dvaceti hostujícím fanouškům omlouvali. Nejdůležitější minuty zápasu:

3´- centr Čudy do vápna napálil z voleje Buryánek, ale gólman domácích rybičkou míč vytěsnil na roh

8´- trestný kop domácího exligisty Adama Petrouše gólman hostů Loos vytěsnil na rohový kop

17´- parádní dělovka hostujícího Dvořáka z 20-ti metrů skončila jen těsně vedle domácí svatyně

20´- výtečná akce hostů po ose – Čuda – Hyka – Dvořák a ten v pohodě k tyči dostal hosty do vedení – 0:1

24´- dobře hrající hostující Čuda se probil přes dva beky domácích, vrátil balón zpět na Očipku, ale

jeho dělovku gólman domácích s námahou vytáhl na další rohový kop !!!

28´- gólman hostů Loos si vyběhl pro balón, domácí hráč spadl, zařval a hlavní sudí k údivu všech diváků

ukázal na značku pokutového kopu !!! Petrouš dělovkou po zemi k tyči překonal Loose a bylo to – 1:1

34´- domácí Ježek z jednoho z mála protiútoků trefil tyčku Loosovi branky

V první půli udávali tempo hry hostující hráči, kteří přehrávali domácí po všech stránkách, ale nedokázali se prosadit a dostat do vedení alespoň o dvě branky. Po jejich vedoucím gólu začali úřadovat pánové v černém resp. červeném a hosty již k ničemu nepustili. Naopak hlavní pískl vymyšlenou penaltu, za kterou se i postižený domácí hráč omlouval gólmanovi Loosovi. Hosté chtěli ve druhé půli zvrátit stav na svou stranu, ale to by nemohli sudí úřadovat nesmyslnými výroky a pustit je vůbec do hry.

50´- dlouhý centr do vápna hostů, ale Helmich střílel hlavou daleko vedle Loosovi branky

55´- domácí hodili dlouhý aut do vápna hostů, míč prodloužil hlavou jeden z jejich hráčů na brankovou čáru,

kde si ho kryl gólman Loos, ale byl domácím hráčem Bodlákem strčen za lajnu a hlavní sudí místo

odpískání jasného faulu uznal branku domácích – 2:1 !!! Hosté samozřejmě protestovali a odnesl to

Hyka druhou žlutou kartou a následovala červená a předčasný odchod do kabin. Z lavičky byl vykázán

i masér Maier a minimálně pět minut se nehrálo, neboť sudí sháněli hlavního pořadatele.

Hosté i v deseti tlačili nervózní domácí na jejich půlku, ale jakmile se míč přibližoval k vápnu ihned z toho byl ofsajd a nebo útočný faul. Koncem utkání vsadili hosté vše na útok, ale místo prodloužení minimálně o pět minut za přerušení hry, hlavní sudí rychle utkání minutu před normální hrací dobou ukončil a ani nečekal až hosté odejdou do kabin a se svými asistenty zmizel v útrobách kabin. Škoda, že hosté nepřijeli alespoň s jedním náhradníkem, jinak museli určitě v Litoli bodovat, protože při vší úctě k jinak slušným domácím hráčům se jednalo zatím o nejslabší celek v divizi B. Bohužel na malém plácku za pomoci všech tří rozhodčích se domácím podařilo vydolovat tři body, ale fotbal plakal. Zajímavostí bylo i to, že domácím nebyl odmáván ani jeden ofsajd, kdežto hostům čtrnáct. Pomezní by v tomto utkání stačil jen jeden, jen by si musel o poločase prohodit stranu. Jestliže Kopanina píše, že jirenským pomáhají rozhodčí 80-ti procenty, tak v tomto zápase pomáhali litolským 95-ti procenty !!!

Sestava Vilémova:

Loos – Hyka (ŽK 2x a ČK), Jirchář, Hejl, Čuda (ŽK), Kopřiva, Dobeš (ŽK), Očipka, Buryánek,

Škyta, Dvořák

Chyběli: Šmalcl, Zachariáš, Kurel a Vavroušek Připraven: Vaňák Zapůjčeni z VDFu: nikdo

Diváci: 200 z toho 22 zklamaných z Vilémova !!! Nejlepší hráči utkání: Petrouš (L) a Čuda (V)

Rozhodčí: Vrzal – Kotalík a Němec Delegát svazu : pan Kruliš ŽK: 1 : 3 ČK: 0 : 1

Rohy: 3 – 9 Držení míče: 47% – 53% Ofsajdy: 0:14 Fauly: 10 – 9 Střely na bránu: 4 – 7 Mimo: 3 – 6

Trenér: ing.Suchomel Asistent: Zbončák Masér: Maier Vedoucí mužstva: Sklenář Zapisovatel:Třešňák