Vilémov v přípravě udolal Junior Děčín

Ve třetím zápase děčínského zimního turnaje šlo nejen o prestiž, ale hlavně o body do tabulky, které zajisté již něco napoví. Vilémovští fotbalisté přijeli za mrazivého počasí do dějiště zápasu přímo ze čtyřdenního soustřední ve Sloupu a tak se očekávala jejich únava a tlak domácích. I když jim chyběl kapitán Šmalcl a Greňo, dokázali se po namáhavém soustředění a čtvrteční nečekané porážce v Mimoni 3:1 ve zkráceném utkání, vypnout k dobrému výkonu a nabuzeným domácím hráčům byli zcela vyrovnaným soupeřem. Ti to na Vilémov tradičně umí (poslední vzájemný zápas byl 5:0 !!! pro ně) a tak se hrstka promrzlých diváků měla určitě po celé utkání na co dívat.
Nejdůležitější minuty zápasu:

6´- hrubá chyba domácího beka a Zelinger šel sám na gólmana, ale nedokázal jej ani na 2x prostřelit

14´- první šance domácího štírka Betyára, ale jeho střelu srazil bek hostů Jirchář na rohový kop

18´- tvrdá rána vilémovského Vavrouška z vápna skončila jen vedle domácí svatyně

26´- chyba hostů a nikým nekrytý Betyár střílí jen do Vaňáka a dorážka Žáčka končí nad prázdnou bránou

30´- trestný kop domácího Betyára z 18-ti metrů prošel skrz zeď hostů, ale Vaňák míč bezpečně chytá

33´- tečovaná střela Dobeše z 20-ti metrů končí v náruči pozorného domácího gólmana

38´- opět nikým nekrytý domácí kanonýr Betyár z hranice pokutového kopu střílí jen nad branku Vaňaka

První půle skončila bez branek, ale domácí mohli klidně o dva góly vést. Naštěstí se nedařilo jejich hbitému útočníkovi Betyárovi šance proměnit a tak se šla do šaten obě mužstva zahřát bez gólů. Do druhé půle naskočili na obou stranách noví hráči a Vilémov měl přeci jen trochu navrch, i když vedení se ujali domácí po jasné penaltě při faulu Hyky ve vápně na pronikajícího útočníka.

48´- Kopřiva s Dvořákem vyčíhli ofsajd systém a šli sami dva na gólmana, ale nezakončili akci dobře

50´- faul Hyky ve vápně, odpískaná penalta a domácí Demčenko se střelou k tyči nemýlil – 1:0

55´- hostující Dvořák se ocitl v parádní šanci, ale trefil jen dobře vyběhnuvšího gólmana domácích

58´- rychlá akce hostů po ose – Dvořák – Zelinger a Kopřiva, který k tyči z voleje vyrovnal skóre – 1:1

64´- hostující Kopřiva prostrčil míč do uličky Hykovi, ale jeho dělovka skončila jen vedle domácí brány

65´- skvěle provedený trestný kop Buryánka z 18-ti metrů vytáhl gólman domácích konečky prstů na roh

69´- pěkný centr domácích do vápna hostů a kanonýr Murdych spálil tutovku, když ho Loos vychytal

74´- únik Dvořáka po pravé straně, zpětná přihrávka na vápno a Očipka ranou z voleje k tyči rozhodl – 1:2

78´- pěkná střela domácího Žáčka z 20-ti metrů skončila jen těsně vedle Loosovi branky

81´- hosté opět ve dvojici sami na gólmana, Maier nezištně přistrčil míč na Kopřivu, ale ten střílel vedle

83´- na rohový kop domácích si nejvýše naskočil Horáček, ale jeho hlavička skončila vedle branky hostů

Po obdržené brance se hosté přeci jen rychle vzpamatovali vidinou vypsané prémie od managera a dokázali stav utkání otočit. Nakonec mohli přidat i další branku, ale to se jim nepodařilo, ale i přesto zvítězili, což se jim s tímto soupeřem stává málokdy a jsou v tabulce zimního turnaje o pohár města Děčína stále bez ztráty květinky na 1.místě !!!

Sestava Vilémova:

Vaňák (46´- Loos) – Winzig (ŽK), Jirchář, Hyka, Buryánek, Vavroušek, Dobeš (40´- Dvořák),

Svoboda (46´- Očipka), Kopřiva, Zadina (46´-Čuda), Zelinger (77´-Maier ml.)

Chyběli: Šmalcl, Posnar, Kurel ml., Marek a Greňo

Diváci: 30 z toho 9 z Vilémova !!! Nejlepší hráči utkání: Betyár (D) a Zelinger (V)

Rozhodčí: Baum – Tyl a Vlk Delegát svazu : pan Sieber ŽK: 1 : 1 ČK: 0 : 0

Rohy: 4 – 5 Držení míče: 50% – 50% Ofsajdy: 3:7 Fauly: 11 – 12 Střely na bránu: 6 – 6 Mimo: 7 – 8

Trenér: ing.Suchomel Asistent: Zbončák Masér: Maier Vedoucí mužstva: Sklenář Zapisovatel:Třešňák