Vilémov porazil Březiny FK Březiny – SK Stap Tratec 0:1 (0:0)

V předposledním utkání děčínského zimního turnaje narazili vilémovští fotbalisté na papírově nejslabší tým v turnaji, neboť březiňští jako jediní účastníci hrají 1.A třídu. Na hřišti ale rozdíl dvou tříd vidět nebyl, alespoň co se týče brankových příležitostí a jejich proměňování. V poli se hrálo prakticky na jednu branku a hosté se do přehuštěné a dobře organizované obrany domácích nemohli pořádně dostat. Naopak domácí podnikli pár ojedinělých protiútoku do otevřené obrany Vilémova a několikrát to museli hasit oba gólmani hostů. Těm chybělo hned několik hráčů – Šmalcl, Dvořák, Hyka, Zadina, Greňo, Svoboda, Kurel či Marek a tak nakonec jejich mladíček Pavel Kurel rozhodl až tři minuty před závěrečným hvizdem pěknou nechytatelnou střelou k tyči.

Nejdůležitější minuty zápasu:

8´- domácí se dostali rychle před branku hostů a Doubrava v čisté šanci dal vyniknout Loosovi

16´- ulička Dobeše na Buryánka, ale jeho střelu domácí gólman bez problémů chytil

20´- chyba domácí obrany a Kopřiva v čisté šanci střílel jen do vyběhnuvšího gólmana

27´- dobrá střela Dobeše z hranice velkého čtverce skončila jen těsně nad brankou domácích

30´- dělovku Vavrouška z 20-ti metrů výborný gólman domácích vytáhl na rohový kop

31´- v další čisté šanci se ocitl hostující Očipka, ale domácí gólman opět čaroval a míč vyrazil do pole

32´- další superšance Vavrouška, ale neprůstřelný domácí gólman míč vyrazil na rohový kop

34´- Buryánek se dostal do další obrovské šance, ale gólman domácích míč vyrazil na další roh

39´- Očipka se ocitl sám na místě pokutového kopu, ale střílel ukvapeně jen do gólmana domácích

První půle skončila bez branek, ale podle vývoje hry měli hosté vést nejméně 5:1. Tomu však zabránil vždy dobře postavený gólman a tak se šlo do šaten překvapivě za nerozhodného stavu.

49´- hrubá chyba Winziga d domácí Galoš šel sám na Vaňáka, ale ten ho zkušeně vychytal

54´- střela domácího Šindeláře z 20-ti metrů šla jen těsně okolo šibenice hostů

62´- hostující Očipka z 12-ti merů v čisté šanci střílí jen vedle domácí svatyně

63´- pěkná akce hostů, když Čuda uvolnil mladíčka Kurela, ale ten střílel jen vedle branky domácích

71´- trestný kop Buryánka přes zeď skončil v náruči pozorného gólmana domácích

80´- dělovku Jircháře z 25-ti metrů vytěsnil bravurně gólman domácích na další rohový kop

87´- únik Očipky po pravé straně, přihrávka zpět na desítku a mladý Pavel Kurel se nechytatelnou

střelou k tyči konečně nemýlil a dostal hosty za pět minut dvanáct do zaslouženého vedení – 0:1

88´- domácí Kořínek se ocitl v dobré šanci, ale gólman Vaňák byl pozorný a střelu lapil

Začátek druhé půle patřil domácím, kteří se mohli dostat do vedení. Pak však postupně jejich síly slábly a hosté je tlačili do jejich velkého čtverce. O hubeném vítězství nakonec rozhodl mladíček Pavel Kurel těsně před závěrečným hvizdem hlavního sudího. Vilémovští fotbalisté tak jsou v tabulce zimního turnaje o pohár města Děčína stále bez ztráty květinky na 1.místě a ve čtvrtek hrají o titul s teplickým ligovým dorostem. Plichta jim stačí, prohra ne, neboť rozhoduje vzájemný zápas !!!

Sestava Vilémova:

Loos (46´-Vaňák) – Winzig (ŽK), Jirchář, Posnar (ŽK-46´- Maier), Buryánek, Vavroušek, Dobeš,

Očipka), Kopřiva (ŽK – 54´Kurel ml.), Čuda, Zelinger

Chyběli: Šmalcl, Hyka, Dvořák, Zadina, Kurel, Svoboda, Marek a Greňo

Diváci: 20 z toho 5 z Vilémova !!! Nejlepší hráči utkání: Maier (B) a Čuda (V)

Rozhodčí: Baum – Hrubý a Ševčík Delegát svazu : nebyl ŽK: 1 : 2 ČK: 0 : 0

Rohy: 12 – 1 Držení míče: 80% – 20% Ofsajdy: 1:5 Fauly: 13 – 9 Střely na bránu: 3 – 17 Mimo: 3 – 19

Trenér: ing.Suchomel Asistent: Zbončák Masér: Maier Vedoucí mužstva: Sklenář Zapisovatel:Třešňák