Vilémov měl se Šluknovem co dělat! SK Stap Tratec – SK Plaston Šluknov 2:1 (2:0)

V tradičním derby, kterému nechyběl populární svařáček zdarma pro všechny účastníky, se hrál zápas o krále Severu ve vlažném tempu a vilémovští fotbalisté využili jednu z posledních možností otestovat hráče ze širšího kádru mužstva a nechal odpočívat některé stabilní hráče (Šmalcl, Hyka, Jirchář, Kurel, Winzig, Čuda, Svoboda, Greňo). Šluknovští byli neustále pod tlakem, ale vilémovští zahazovali jednu šanci za druhou (na tutové šance to skončilo 10:3, navíc dal Vilémov 3x tyč a břevno) a nakonec byli rádi, že zápas dotáhli do vítězného konce.

Nejdůležitější minuty zápasu:

1´- Kopřiva sám na gólmana po hrubé chybě šluknovské obrany, ale střílel jen do gólmana a byl z toho roh

3´- další chyba šluknovské obrany a šikovný lob mladého Kurela skončil jen na horní síti

7´- pěkná zpětná přihrávka Zelinger na Kopřivu a ten střelou k tyči rozvlnil sít soupeřovi branky – 1:0

11´- šluknovský Karpíšek se dostal do dobré šance, ale v poslední chvíli mu míč uskočil do zámezí

12´- ulička Dobeše na Zelingera, ale jeho přízemní střela skončila jen na tyčce šluknovské branky

27´- další čistá šance Zelingera, ale jeho střelu tentokráte šluknovský gólman chytil

32´- parádní akce na jeden dotek po ose – Kurel ml. – Buryánek – Kopřiva a ten zvýšil na – 2:0

36´- bomba Vavrouška z 25-ti metrů orazítkovala břevno šluknovské branky

40´- pěknou střelu vilémovského Očipky vytáhl pozorný gólman Bednář na rohový kop

44´- Zadina poslal uličkou do čisté šance Kopřivu, který mohl dát čistý hattrick, ale střílel jen těsně vedle

První půle byla víceméně v režii vilémovských hráčů, kteří však nedokázali svou převahu zužitkovat ve více vstřelených branek. Hrálo se ohleduplně a bez záludných faulů.

47´- parádní střela Kopřivy z 25-ti metrů skončila těsně nad brankou šluknovského týmu

48´- šluknovský Šembera s ocitl v dobré šanci, ale střílel jen těsně vedle vilémovské branky

56´- Vavroušek nepochopitelně namazal nestorovi L.Čurgalimu a ten tváří v tvář nedal Vaňákovi šanci – 1:2

59´- dobrou střelu mladého Kurela z 18-ti metrů šluknovský gólman chytá

62´- bombu R.Vichtereye vyrazil před sebe Vaňák a Očipka míč uklidil na rohový kop

64´- únik Kopřivy, ale jeho střelu gólman Šluknova vyrazil na další rohový kop

67´- na rohový kop Karpíška si naskočil Čurgali ml., ale jeho hlavička jen těsně minula vilémovskou branku

70´- nepříjemné zranění ramene Vavrouška a Vilémov dohrává zápas v deseti lidech !!!

79´- tečovaná střela mladého Kurela skončila jen na tyčce a boční síti šluknovské svatyně

82´- pěkné nůžky R.Vichtereye skončili těsně vedle vilémovské branky

88´- dlouhý aut J.Jägra šel do vápna na hlavičku L.Čurgaliho st., ale ten v čisté šanci nakonec uhnul

Vilémovští fotbalisté sice zvítězili za neustálé převahy, ale těsná výhra jim nakonec mohla díky šanci veterána L.Čurgaliho uniknout. Po tomto zápase Vilémov zúžil kádr o dva hráče Petra Posnara a Jana Marka, kteří se vracejí do svých mateřských oddílů tzn. do Rumburka a do Turnova.

Sestava Vilémova:

Loos (46´- Vaňák) – Zadina, Dvořák, Posnar, Buryánek,Vavroušek, Dobeš, Očipka,

Kopřiva, Kurel ml., Zelinger

Chyběli: Hyka, Jirchář, Šmalcl, Winzig, Kurel, Svoboda, Maier, Čuda, Marek a Greňo

Diváci: 40 z toho 12 z Vilémova !!! Nejlepší hráči utkání: Dvořák (V) a Čurgali st. (Š)

Rozhodčí: Šťastný – Pöschko a Andrla Delegát svazu : nebyl ŽK: 0 : 0 ČK: 0 : 0

Rohy: 8 – 1 Držení míče: 58% – 42% Ofsajdy: 3:4 Fauly: 8 – 11 Střely na bránu: 12 – 2 Mimo: 11 – 3

Trenér: ing.Suchomel Asistent: Zbončák Masér: Maier Vedoucí mužstva: Sklenář Zapisovatel:Třešňák