Vilémov pokračuje úspěšně v zimní přípravě BSV 68 Sebnitz – SK Stap Tratec 0:3 (0:3)

Vilémovští fotbalisté odehráli další z mnoha přípravných zápasů, tentokráte na umělé trávě v sousední Sebnici, se kterou mají již léta velice dobré vztahy. Utkání skončilo stejně jako v loňském roce hladkou výhrou hostů, kteří byli poprvé prakticky za celou zimní přípravu takřka kompletní (chyběl jen nedoléčený Čuda), takže mohli vystřídat skoro dvě jedenáctky, neboť jim navíc přišli pomoc Bosňan Sljivič a Turek Özbey z Varnsdorfu. Té první jedenáctce se v prvním poločase dařilo lépe střelecky a rozhodla utkání, kdežto ta druhá jedenáctka se trochu trápila a kupodivu branku nevstřelila. Je to však příprava, takže z toho není třeba dělat nějaké zbytečné závěry. I výhra proti tomuto soupeři se cenní, vždyť hraje prakticky jen o jednu soutěž níže než naše mužstvo.

{module vilemov-sebnitz}Nejdůležitější minuty zápasu:

2´- trestný kop Hyky z 20-ti metrů šel nad branku domácích

11´- trestný kop domácího Tlatly ze 30-ti metrů gólman Vaňák bez problémů chytá

14´- střela turecké akvizice Özbeye z 20-ti metrů šla jen těsně nad domácí branku

18´- centr Hyky na zcela volného Özbeye, ale ten hlavou minul

24´- únik Zadiny po levé straně, zpětná přihrávka na desítku, kde byl nikým nekrytý Özbey, ale ten minul !!!

33´- rohový kop Hyky prodloužil hlavou Winzig až k Buryánkovi a ten z voleje rozvlnil poprvé síť – 0:1

39´- pěkná akce po ose Özbey – Slivič – Hyka a ten sám tváří v tvář gólmanovi zvýšil na – 0:2

45´- trestný kop podél zdi Buryánka skončil za zády překvapeného gólmana domácích – 0:3

První půle byla jednoznačně v režii hostů, kteří domácí prakticky nepustili za půlku, ale do jejich přehuštěné obrany se jen těžko dostávali a mnoho brankových příležitostí si tak ani nevypracovali.

56´- dělovku Dvořáka z hranice velkého čtverce domácí gólman vytáhl na rohový kop

62´- únik Dvořáka po levé straně, který zvolil místo přihrávky na zcela volného Šmalcla střelu a tu mu

gólman domácích vytáhl na další roh

63´- při souboji o balón v rohu skočil domácí hráč na nohu Vavrouška a ten musel být převezen

do nemocnice. Věřme, že to nebude nic vážného a že naší oporu brzy uvidíme zpět na hřišti.

66´- centr Hyky a pěkná hlavička Zelingera, kterou domácí gólman opět vyrazil na rohový kop

78´- trestný kop Hyky z 18-ti metrů podél zdi skončil jen na boční síti domácí svatyně

83´- dělovka jediného Čecha v mužstvu domácích Tlatly skončila po odraženém balónu vedle branky hostů

88´- pěknou střelu levačkou Pavla Kurela stečoval bek domácích na rohový kop

88´- po rohovém kopu Byryánka se opřel do balónu Hyka a domácí gólman vytlačil balón na další roh

90´- Dobeš poslal uličkou Kopřivu do čisté šance, ale ten trefil jen gólmana a z následné dorážky střílel

Kurel mimo zcela opuštěnou domácí branku !!!

Vilémovští fotbalisté měli po celé utkání výraznou převahu, ale nedokázali ji zužitkovat ve více branek. Sice ještě dvě pěkné k těmto třem dali, ale hlavní sudí vždy odpískal ofsajd, i když pomezní nic nesignalizoval. Přesto to byla dobrá příprava se soupeřem, který hrál trochu jiný fotbal, než na co jsme byli zvyklí od českých soupeřů.

Sestava Vilémova:

Vaňák (46´- Vaňák) – Hyka, Šmalcl, Zadina (46´- Svoboda), Buryánek, Vavroušek (63´- Kurel ml.),

Očipka (46´- Dobeš), Jirchář (46´- Kopřiva), Winzig, Özbey (46´- Dvořák), Slivič (46´- Zelinger)

Diváci: 60 z toho 31 z Vilémova !!! Nejlepší hráči utkání: Tlatla (S) a Šmalcl (V)

Rozhodčí: Vaněk – Müller a Schwarz Delegát svazu : nebyl ŽK: 0 : 0 ČK: 0 : 0

Rohy: 11 – 1 Držení míče: 61% – 39% Ofsajdy: 2:1 Fauly: 12 – 9 Střely na bránu: 2 – 17 Mimo: 1 – 14

Trenér: ing.Suchomel Asistent: Zbončák Masér: Maier Vedoucí mužstva: Sklenář Zapisovatel:Třešňák