Vilémov před ostrým startem v Žatci remizoval s Novým Borem 2 : 2

Vilémovští fotbalisté zajížděli již tradičně na svou generálku do Nového Boru, kde na umělce opět jen remizovali s takřka jistým budoucím soupeřem v divizi od příští sezóny. Je pravdou, že jim chyběli některé opory pro pracovní zaneprázdnění nebo zranění (Vavroušek, Hyka, Šmalcl a Kurel), ale pomoc jim naopak přišli z Varnsdorfu – Matejov, Slivič a Özbey. Hosté měli více ze hry, ale tradičně zahazovali své šance a dělali zbytečné chyby v obraně, kterých šikovní domácí mladíci využívali k ohrožení svatyně obou vilémovských brankařů. Nejdůležitější minuty zápasu:

1´- rohový kop domácích, míč se odrazil k volnému Suňkovi a jeho dělovku musel Vaňák vytáhnout na roh

12´- pěkný křižný pas Buryánka na Kopřivu, ten trefil gólmana domácích a dorážka Dvořáka šla těsně vedle

17´- domácí vyšachovali obranu hostů a zcela volný Demke střelou k tyči nedal Vaňákovi šanci – 1:0

24´- dlouhý aut Dvořáka do vápna domácích na osamělého Kopřivu, ale ten střílel v čisté šanci jen vedle

27´- v další dobré šanci se ocitl domácí štírek Demke, když hosté nedůsledně přikryli střed, ale střílel jen nad

31´- dělovka exvilémovského Kubeše skončila jen těsně vedle Vaňákovi svatyně

33´- dlouhý centr Buryánka do další čisté šance Kopřivovi, ale ten nikým nekrytý netrefil pořádně balón

40´- rohový kop Buryánka se odrazil od hradby domácích těl ke Kopřivovi, ale ten dal jen „malou domů“

44´- parádní rána domácího Halbicha z 20-ti metrů skončila těsně nad brankou hostujícího Vaňáka

První půle byla vcelku vyrovnaná, škoda tří velkých šancí smolaře Kopřivy, který mohl během dvaceti minut zaznamenat hattrick. Možná si však šetřil střelecký prach až na mistrovské zápasy. Do druhé půle nastoupilo za Vilémov pět nových tváří a také domácí vystřídali tři borce.

54´- vilémovský Zelinger po chybě domácí obrany v dobré střelecké šanci, ale gólman jeho slabou střelu lapil

55´- domácí Suněk sám v ofsajdové pozici, pomezní to pustil, ale Loos jej bravurně vychytal

58´- rychlonohý Zelinger vybojoval míč, přistrčil jej Očipkovi, ale ten v čisté šanci střílel jen těsně vedle

59´- NEDÁŠ – DOSTANEŠ ! Ulička Kubeše na Demkeho a ten nikým nekrytý prostřelil Loose – 2:0

62´- centr Özbey do vápna domácích, ale Zelinger nikým nekrytý míč špatně zpracoval a gólman mu jej ukopl

69´- trestný kop Dvořáka z 20-ti metrů přes zeď skončil přímo v šibenici gólmana domácích – 2:1

72´- šikovná střela z hranice velkého čtverce hostujícího Dobeše skončila na tyčce domácí branky

76´- pěkná akce hostů po ose Özbey – Zelinger – Dvořák a ten podruhé trefil parádně šibenici – 2:2

81´- centr Očipky na Zadinu, který se dostal mezi beky, ale střílel pouze do vyběhnuvšího gólmana domácích

90´- dobře kopnutý trestný kop hostujícího Čudy ze 30-ti metrů přes zeď gólman domácích chytil

Vilémovští fotbalisté měli po snížení na 2:1 výraznou převahu, ale k více než plichtě to nevedlo. Škoda šancí, které si vypracovali a neproměnili. Hrálo se za pěkného slunečného počasí na velmi dobře připraveném umělém pažitu. Některým hráčům však zápas příliš nevyšel, ale byla to přeci jen stále příprava a až zápas příští týden v Žatci ukáže jak jsme na tom ve skutečnosti.

Sestava Vilémova:

Vaňák (46´- Loos) – Winzig, Jirchář, Zadina, Buryánek (46´- Svoboda), Očipka, Dobeš, Kopřiva (46´- Čuda),

Matejov (46´- Özbey), Dvořák, Slivič (46´- Zelinger)

Diváci: 70 z toho 8 z Vilémova !!! Nejlepší hráči utkání: Kubeš, Demke (NB) a Dobeš (V)

Rozhodčí: Řebíček – Nešněra a Menger Delegát svazu : nebyl ŽK: 0 : 0 ČK: 0 : 0

Rohy: 5 – 4 Držení míče: 48% – 52% Ofsajdy: 4:3 Fauly: 8 – 9 Střely na bránu: 9 – 12 Mimo: 6 – 13

Trenér: ing.Suchomel Asistent: Zbončák Masér: Maier Vedoucí mužstva: Sklenář Zapisovatel:Třešňák