Vilémov začal jaro prohrou, FK Žatec – SK Stap Tratec 2:1 (1:0)

Vilémovští fotbalisté chtěli potvrdit dobré výsledky v zimní přípravě i v zahajovacím zápase divizních odvet jara, ale vstup se jim bodově nevydařil. Byli prakticky po celý zápas jasnými pány na hřišti, vypracovávali si jednu šanci za druhou a hráli s domácím celkem i přes oslabení (Kurel, Vavroušek, Winzig a Zelinger) naprosto otevřenou kopanou a to se líbilo i slušné domácí návštěvě, která ocenila výkon hostů, ale bohužel fotbal se hraje na góly a těch vstřelili domácí o jeden více a proto vyhráli.

Nejdůležitější minuty zápasu:

5´- centr domácího exsparťana Zdenka Svobody, ale hlavička druhého expsparťana Jakubova šla vedle

10´- přihrávku domácího Svobody vystihl Dobeš a šel sám na gólmana domácích, ale trefil jen jeho nohy !!!

13´- pěknou střelu domácího kanonýra Jakubova gólman hostů Vaňák s přehledem kryl

21´- odražený balón ze skrumáže se dostal k Jakubovovi a ten střelou k tyči rozjásal domácí poprvé – 1:0

29´- centr Buryánka přes celou bránu přistál na noze Dobeše, ale jeho volej šel nad branku domácích

34´- ulička Buryánka na naběhnuvšího Sjliviče, který šel sám na gólmana domácích, ale trefil jen jeho nohu

38´- další centr Buryánka do vápna domácích na hlavičku Sjliviče, ten prodloužil na Kopřivu, ale ten

se v další čisté šanci hostů ukvapil a střílel jen nad branku domácích

39´- dlouhý pas Šmalcla za beky domácích kam si naběhl Buryánek, ale ten v další čisté šanci trefil

jen vynikajícího gólmana domácích, který mu zmenšil úhel a se štěstím zachytil jeho lob

43´- Dvořákův volej z 10-ti metrů po parádním centru Buryánka skončil jen nad brankou domácích

První půle byla zcela v režii hostů a domácí nevěděli kam dřív skočit. Bohužel neujala se jim ani jedna ze čtyř tutovek na rozdíl od jediné střely mezi tyče domácích a tak byl výsledek kupodivu všech přítomných diváků 1:0 pro domácí místo naopak 1:4 !!!

46´- prohození Sjliviče na Kopřivu, ten postupoval opět sám na gólmana domácích, ale ten ho zase vychytal

49´- pěkný centr domácího špílmachra Macháčka přistál na hlavě Jakubova, ale Vaňák byl pozorný

52´- další vypíchnutý balón Dobešem znamenal jeho sólo, ale opět vše ztroskotalo na domácím gólmanovi

55´- hosté konečně docílili branky, když Sjlivič prostřelil gólmana mezi nohama, ale pomezní mával ofsajd

63´- jeden z mála úniků domácích do otevřené obrany hostů a na Fořtův centr si naskočil Jakubov a

hlavou dostal domácí do dvoubrankového vedení, což byl pro suverénní hosty doslova šok – 2:0

70´- lob Dvořáka mezi stopéry domácích a Zadina se řítil na gólmana, ale v poslední chvíli zaváhal a minul

72´- centr Buryánka do vápna domácích, stopér chtěl odpálit balón, ale trefil Očipku, od něhož se míč odrazil

obloukem a směřoval do branky domácích, jenže rychlý a skvělý domácí gólman Švarc jej na lajně lapil

74´- hosté docílili další branky, když Kopřiva trefil šibenici, ale pomezní opět odmával trochu sporný ofsajd

82´- k odraženému balónu se po průniku Buryánka dostal na malém vápně kapitán hostů Šmalcl, ale v

čisté šanci netrefil zcela odkrytou půlku branky domácích a míč šel vedle !!!

84´- střelu Buryánka z velkého čtverce srazil domácí bek rukou a byla z toho penalta, tu dal Hyka na – 2:1

Hosté předvedli na úvod jara velice dobrý výkon a domácí byli po celý zápas jen v roli statistů. Měli však v útoku hvězdu jménem Jakubov a ten se na rozdíl od hostujících střelců dvakrát trefil a rozhodl o tom, že body i přes jasnou převahu hostů i co do počtu čistých šancí, zůstaly doma.

Sestava Vilémova:

Vaňák – Hyka (ŽK), Šmalcl, Hauer, Buryánek, Jirchář, Očipka, Dobeš, Kopřiva (ŽK), Dvořák,

Slivič (65´- Zadina)

Chyběli: Vavroušek, Kurel, Winzig a Zelinger Připraveni ještě: Loos a Čuda

Nejlepší hráči utkání: Švarc (Ž) a Hauer (V) Diváci: 300 z toho 19 z Vilémova !

Rozhodčí: Vitner –Kapoun a Baum Delegát svazu : pan Hamouz ŽK: 2:2 ČK: 0 : 0

Rohy: 2 – 6 Držení míče: 40% – 60% Ofsajdy: 2:9 Fauly: 11 – 10 Střely na bránu: 4 – 11 Mimo: 2 – 9

Trenér: ing.Suchomel Asistent: Zbončák Masér: Maier Vedoucí mužstva: Sklenář Zapisovatel:Třešňák