Vilémov na podzim poprvé naplno bodoval, SK Stap Tratec – FK Lovosice 1:0 (0:0)

Vilémovští fotbalisté chtěli před očekávaně slabší návštěvou z důvodu televizního přenosu Plzně se Spartou, ale také k předchozím nezdarům přesvědčit všechny, že fotbal nezapomněli a že i se silným soupeřem jsou sto se vyrovnat. I když domácím chyběli – Hyka, Šťastný, Zadina a Dvořák, bylo mužstvo v týdnu doplněno o uzdraveného Dobeše výměnou za R.Vichtereye a tři varnsdorfské hráče – Stehlíka, Dobrovolného a Sljiviče. Hosté přijeli nabiti hráči zvučných jmen, kteří hrávali profesionálně – Laušman, Rada, Macháček, Bukač apod. a představili se ve velmi dobrém světle a diváci viděli skutečně divizní fotbal. Hostům ještě chyběli další zkušené opory – Obrtlík, Hušek a Šístek.

4´- hosté v čisté šanci Bukačem, ale Vaňák pádem pod nohy tuto největší šanci hostů zlikvidoval

10´- rohový kop Dobrovolného přistál na hlavičce Vavrouška, ale míč šel jen těsně vedle branky hostů

13´- dělovka domácí posily Dobrovolného šla jen o milimetry nad branku nestárnoucího Jusky

18´- trestný kop Bukače z 25-ti metrů gólman Vaňák v brance domácích v pohodě lapil

34´- nebezpečnou střelu Kurela z 20-ti metrů hostující gólman s námahou chytil

36´- centr Buryánka do vápna hostů, míč se odrazil ke Kopřivovi a ten bez přípravy střílel těsně vedle

38´- pěkný průnik Buryánka do vápna hostů, zpětná přihrávka na Sljiviče a ten z malého vápna střílel

pohotově do šibenice, ale Juska předvedl své kvality a míč neuvěřitelně vyrazil na rohový kop !!!

První půle byla oboustranně bojovaná a vyrovnaná, obě mužstva měla po jedné čisté šanci, ale oba gólmani prokázali i přes svůj věk své kvality a drželi nulové konto. Ve druhé půli se obraz hry nezměnil, stále bylo nač se koukat, domácí dřeli a vydali ze sebe skutečně maximum,což nakonec přineslo úspěch.

50´- Očipka si obhodil ve vápně stopéra hostů Radu a jeho střelu mezi tyče vykopl bek z prázdné branky

57´- dělovku Kopřivy z 25-ti metrů vytáhl s velkou námahou a parádní robinsonádou Juska na roh

69´- trestný kop hostů zahrával kanonýr Bukač, ale jeho střela šla vysoko nad branku domácích

71´- Dobrovolný zahrával trestný kop ze strany, míč přistál na hlavě nejvýše vyskočivšího Stehlíka

a ten nedal výbornému Juskovi v brance hostů žádnou šanci a dostal domácí do vedení – 1:0

83´- pěkná akce domácích a Sljivič v dobré šanci střílel jen těsně vedle branky hostů

90´- dělovku Laušmana vytěsnil konečky prstů Vaňák v brance domácích na rohový kop

Domácí podali jednoznačně nejlepší výkon podzimu a budou-li v tomto trendu pokračovat mohli by se brzy vymanit z okolí mužstev, které budou hrát o záchranu. Chce to však trpělivost, píli, štěstí, bojovnost a nasazení jako v tomto utkání. Diváci, kterých přišlo oproti jiným utkáním málo, domácím hráčům vzdali hold a dík potleskem při závěrečné děkovačce. Dík za výborný fotbal patří i hostům a všem třem rozhodčím, kteří utkání řídili s citem a hlavně s cílem nikoho nepoškodit, což potvrdili obě dvě strany.

Vaňák (ŽK) – Kopřiva (ŽK), Jirchář, Stehlík, Dobrovolný, Očipka, Dobeš, Vavroušek, Buryánek (87´- Čuda),

Kurel (80´- Zelinger), Sljivič (89´- Nagy L.)

Chyběli:  Hyka, Dvořák, Šťastný a Zadina   Připraven ještě: Loos Z VDFu byli: Sljivič, Stehlík a Dobrovolný

Nejlepší hráči utkání:  Dobrovolný (V) a  Rada (L)     Diváci:  160 výborných a velmi spokojených !!!

Rozhodčí:  Fišer – Váňa, Pechanec      Delegát svazu :   pan Peřina       ŽK:   2:2       ČK:   0 : 0

Rohy:  7 – 5  Držení míče:   50% – 50%   Ofsajdy:   4:3 Fauly:  15 – 15  Střely na bránu:  8 – 7  Mimo: 9:8

Trenér:  Šimek        Asistent: Zbončák      Masér:  Maier     Vedoucí mužstva: Sklenář    Zapisovatel: Třešňák