Libouchec-SK Plaston Šluknov 2:5 (1:3)

Libouchec-SK Plaston Šluknov 2:5 (1:3)Plaston jel opět ven zachraňovat domácí ztrátu a získat venku body. Opět se to podařilo a má venku stoprocentní bilanci. Naopak doma již je potřeba dát do zápasu vše, zabrat a vyhrát. To přesto, že chybělo mnoho hráčů a museli vypomoci vysloužilci. Kramer, Lukáč, Navrátil nemoc, Hlávka, Sokol, Baulovič, Svačina zranění… Poprvé hrál po hostovací výměně za Dobeše Vichterey z Vilémova, což byl určitě přínos do sestavy.

Již v úvodu byl Šluknov aktivnější, ale z první větší šance se ujali vedení domácí ve 20. minutě nečekanou střelou na hranici velkého vápna 1-0. Naštěstí vyrovnání přišlo hned za 2 minuty, když z 25 metrů krásnou bombou do šibenice nedal šanci brankáři Holešovský 1-1. Za 5 minut nešťastný brankář domácích opět neměl šanci zakročit, když také životní technickou střelou do šibenice na vzdálenější tyč skóroval Slanina 1-2. S chutí hrající Šluknov do poločasu přidal další gól, když s Vichtereye křižnou přízemní střelou brankář domácích nemohl nic dělat 1-3.

Druhý poločas chtěl Plaston hrát na jistotu ze zabezpečné obrany, ovšem zbytečná chyba v rozehrávce nejmenovaného hráče s kapitánskou páskou pomohla domácím ke snížení na 2-3. To ovšem hosty nakoplo k aktivní hře a přicházely šance. Tentokrát nebyl většinou problém s proměňováním a tak nejprve Hajduk zkušeně bodlem prostřelil obranný val na brankové čáře 2-4 a svůj skvělý výkon završil druhým gólem Slanina v nájezdu na brankáře 2-5.

Domácí nemají až tak špatné mužstvo, ale trochu připomínali nepodařené utkání Šluknova z minulých kol. Zbytečné ztráty uprostřed hřiště pro soupeře do brejků, malý důraz v osobních soubojích. Naopak hosté dnes měli svůj den a jak hra byla super, tak padaly krásné góly. Škoda jen, že se dařilo opět venku a ne před domácím publikem.