weby pro nejsevernější čechy

Zastupitelstvo Varnsdorf, 20. září 2012

Tak jo, léto je pryč, škola už běží, teploty klesají, listí opadává, tudíž začíná i městský a politický život. Ve Varnsdorfu se ve čtvrtek 20. září 2012 konalo první poprázdninové zastupitelstvo.
Pan řiditel ráno slíbil, že bude zpravodajství, tak co nadělám – i když vlastně není o čem referovat. Nemohu nevzpomenout onoho předrevolučního vtípku „Lid radostně a úspěšně buduje, ale lidi na to povětšinou serou.“ Jednání přihlíželo pár jedinců, chyběla řada profláknutých tváří (zřejmě se už někteří raději chystali na takřka souběžný mítink Zemanovců). Ono to tedy lepší nebylo ani se zastupiteli, přítomných 14, omluveno 5 a 2 „nezvěstní“ bez omluvy.

Tradičně jsem vydržel jen diskuzi. Jednu chvíli to vypadalo, že žádná nebude, na starostovo vyzvání se nikdo nehlásil, až na poslední chvíli se to poněkud zvrhlo. Nakonec z toho bylo 40 minut bezvýsledného prskání okolo „ukradeného“ pomníčku. Málem to skončilo u žaloby za provokaci v souvislosti se srpnovou okupací v roce 1968. Aaaach jo. Než jsem odcházel na výše zmíněné Zemanovce, poděkoval ještě p. Šmíd za úspěšné vyřešení dopravní situace před Billou (a tudíž i lékarnou).

Na majetkové převody, výsledky práce Pracovní komise pro řešení bezpečnostní a sociální situace, případnou pomoc kostelu sv. Františka z Assisi na Studánce, rozbor hospodaření města či zprávě o dlužném nájemném si zájemci musí počkat na Hlas severu…

Tagy