Slezská Opava míří za výhrou do Varnsdorfu (ONLINE) 2:1

V minulém kole Varnsdorf získal jen bod a tuto neděli se zase pokusí ze třetího místa poskočit na druhou příčku. Fotbalová národní liga tak bude v neděli 3. 5. přihlížet souboji teřtího s osmým, kdy ale toto pořadí nehraje velkou roli, jelikož Slezané jedou takříkajíc na vítězné vlně.

Domácí Varnsdorf před týdnem přivezl z Karviné remízu, kterou skvělým brankářským zákrokem vybojoval Porcal, jenž v 58. minutě chytil penaltu. V dnešním slunečném počasí se žlutomodří pokusí atakovat druhé místo, na kterém se po včerejším zápase usadil Zlín. Varnsdof má nyní 45 bodů a v případě výhry by na první Olomouc ztrácel pouhé čtyři body.

Jenže hosté nejsou žádná ořezávátka. Opava již dva měsíce neprohrála, posledních sedm zápasů na domácím hřišti vítězila, na cizím pak remizovala. Ve vyrovnané tabulce by je dnešní výhra mohla posunout až na páté místo, což je pro Opavu jistě výzva.

FK VARNSDORF – SLEZSKÝ FC OPAVA 3. 5. 2015 17:00

Utkání pro Vás budeme sledovat v online vstupech, pro aktualizaci stačí stisknout klávesu F5.

Sestavy:

FK Varnsdorf: Porcal (kapitán), Breite, Zieriss, Kotiš, Filip, Martan, Durdevič, Norek, Landovský, Tvaroha, Rudnytskyy (Kvída, Linka, Kapič, Jurča, Jícha, Samoel)

– trenér Zdeňko Frťala

Slezský FC Opava: Vašek, Pospěch (kapitán),Horka, Grussmann, Hrabina, Kuzmanovič, Mikula, Schaffartzik, Metelka, Dvorník, Mrázek (Habusta, Čelustka, Jenetzký, Machálek, Svatonský, Květon)

– trenér Jan Baránek

Rozhodčí: Pechanec, Pospíšil – Melichar

1´ Domácí nastupují v kanárkově žluté, zatímco Slezané se oblékli do červenočerné. Sestavy doplníme o poločasové přestávce, nyní se pojďme věnovat zápasu. Hned při prvním nákopu míče si vyrazil dech Landovský, jenž byl poté odveden za čáru.

3´ První útok Varnsdorfu vypadal velmi hezky, před bránou se do míče opřel Breite, balón ale mířil vysoko nad.

6´ Nebezpečná přihrávka Mrázka přeletěla pokutové území domácích, míč na druhou stranu vrátil Schaffartzik a další vysoký centr likvidoval až brankář Porcal.

8´ Grussman si u pokutového území pohrál s obranou, nakopnutý balón si opět vzal na starost porcal.

10´ Velmi pěkná příležitost teď byla naservírována Kotišovi, jehož pokus byl vytěsněn na roh, to ho ale vůbec nemrzelo. Po rohu zahrávaném Tvarohou vyskočil nad všechny ostatní Petr Zieris a hlavou doslova přehodil brankáře Vaška – 1:0!

15´ O pět minut později pohotově posunul míč jeden z hráčů domácího celku a tím vyslal do sprintu Martana. Balón pak posunul na Durdeviče, který vyslal tvrdou přízemní střelu do samého rohu branky – 2:0!

18´ Domácí jsou dnes poháněni velmi hlučným publikem, což hráči kvitují a odvěčili se netradiční oslavou gólu.

23´ Hosté teď převzali dirigentskou aktovku a Varnsdorf brání v deseti. Celá akce skončila faulem na Porcala.

24´ Aktivní Martan si naváděl míč až k bráně, kde nešikovně přestřelil.

27´ A znovu Martan vyslán dopředu, tentokrát předkládal Kotišovi, který se ukličkoval.

31´ Rukou zavánělo počínání domácí obrany, naštěstí pro varnsdorfské se nic nepíská.

33´ Zieris si teď chtěl zopakovat svůj gól, opět vyskočil nejvýšše, avšak tentokrát mířil mimo tři tyče.

38´ První žlutá karta zápasu je udělena, za faul ji obdržel Metelka z týmu hostí.

42´ Za ostrý a naprosto zbytečný skluz fasuje žlutou kartu Matěj Kotiš.

45´ První poločas končí dvojgólovým náskokem domácích.

46´ Ondřej Pechanec, hlavní rozhodčí utkáním zahájil druhou polovinu utkání.

46´ Rudnytskyy spálil šanci na pokraji pokutového území, kdy měl dobrou možnost obhodil vyběhnuvšího Vaška.

47´ Za hlasité protesty vůči sudímu, bez pochyb nechyběla ani sprostá slova, vidí žlutou kartu Luboš Horka.

49´ Skvělou průnikovou přihrávku od Luboše Horky využil Tomáš Mrázek, brankář Porcal si ani nešáhl – 2:1!

55´ Do Kotliny dnes dorazilo 850 diváků.

57´ Dnes velmi rychlého a průbojného Martana nahradí Radim Jurča.

58´ Opava stále tlačí a vytváří si šance, vyjímkou byl teď nabíhající žlutomodrý, který se ale nacházel v ofsajdu.

61´ Rudnytskyy se prošel přes půlku hostů a z úhlu vypálil, nepřesnou střelou nakonec trefil boční síť.

64´ Opavský trenér Baránek střídá rovnou dva hráče. Horku nahradil Habusta a za Metelku nastupuje Jenetzký.

66´ Kuzmanovič z velké dálky svou střelu neúměrně zvednul, takže ani teď se skóre nemění.

68´ Přes nepřehlednou skrumáž těl rázně vystřelil Grussman a Radka Porcala zachránila jeho levá tyč!

69´ Hriště opouští Pavlo Rudnytskyy, jeho místa bylo připuštěno Kvídovi.

73´ Breite vybojoval volný přímý kop při bočním okraji velkého vápna.

74´ Durdeviče nahrazuje teprve dvacetiletý Rifet Kapič a domácí zahrávají roh, se kterým si hosté poradili.

81´ Po nevydařené standartce domácích střídají hosté, Hrabina odchází ze hry, Machálek do ní přichází.

83´ Z rychlého brejku po rohovém kopu hostů zaútočili žlutomodří, po sérii nepřesností byli rádi za rohový kop.

85´ Jurča byl nachytán v ofsajdu, který svým zřejmě laserovým zrakem posoudil pomezní rozhodčí.

88´ Po pravé straně se sám na bránu hnal Norek, před brankářem se ještě rozhodl přihrávat, což nebyla dobrá volba, protože jeden z obránců se stihl vrátit a míč ukořistit pro sebe.

90´ Neuvěřitelné! V posledních minutách přišel do pokutového území domácích brankář Vašek. Jenže se po rohovém kopu nevrátil do brány, ale několik desítek sekund kombinoval se svými spoluhráči ve středu hřiště!

90+1´ V první nasstavené minutě dává Opava gól, naštěstí se ještě předtím rozezní píšťalka oznamující útočný faul.

90+3´ Rozhodčí nastavil tři minuty, ale hostat už srovnat nedokázali.

Nesmírně náročný zápas pro obě strany končí vítězstvím Varnsdorfu 2:1. Fotografie z utkání naleznete později v samostatném článku, děkujeme za pozornost a přejeme hezký zbytek neděle.