FK Spořice – SK Stap Tratec 0:2 (0:1)

Takřka po třech hodinách jízdy velkým BUSem s malou zastávkou na kávičku u benzinky v Bystřanech, jsme dorazili do stošedesát kilometrů vzdálených Spořic, kde jsme byli poprvé v historii, neboť náš soupeř je nováček a v minulosti se s námi ještě nikdy nestřetl. Byli jsme všichni překvapeni krásným areálem, pěknou hospůdkou s velkým a výborně připraveným hřištěm. Malé kabiny, ne příliš dobrá klobása z udírny a námi všemi dosti neoblíbené točené pivo Bernard – nám skvělou náladu a dobrý pocit nevzali. Sestava našeho týmu doznala podle očekávání výraznějších změn a dostali šanci všichni dosud méně vytížení hráči, kteří byli k dispozici, ale mnoho jich nebylo, neboť jsme vypomohli bratry Kurelovými sousednímu V.Šenovu v jejich cestě za postupem, R.Vichtereyem zase Mikulášovicím k záchraně, Bílek se omluvil z důvodu přípravy na maturitu a Buryánek měl již dříve avizovanou rodinnou slavnost. Takže na lavičce byli tím pádem jen dva náhradníci.

5´- přetažený centr Demkeho na hlavičku naběhnuvšího si Vaníčka, ale míč šel jen těsně nad domácí branku
13´- dlouhý pas Jägra našel zcela volného Vaníčka, ten šel sám na gólmana domácích, ale střílel jen nad bránu
17´- únik a polocentr – polostřela Jindřicha skončila na břevně překvapeného gólmana domácích !!!
18´- další přetažený centr nyní v podání Čudy a zcela volný Kaňkovský z voleje z osmi metrů trefil jen boční síť !
29´- domácí v první vážnější šanci zkušeným chomutovským Eiseltem, ale pozorný Michálek míč vyrazil na roh
35´- dlouhý aut Krasnického doplachtil až k Čudovi a jeho volej v další šanci srazil domácí bek na roh !!!
40´- pěkná akce hostů po ose – Čuda – Jägr – Kaňkovský – Vavroušek, ale ten střílel jen těsně nad bránu !!!
45´- na milimetr přesný centr Jindřicha do vápna domácích a kanonýr Kaňkovský hlavou skvěle zavěsil – 0:1
První půle byla jasně v režii hostujícího týmu, domácí jen pozorně bránili a snažili se dlouhými nákopy podnikat protiútoky, ale to se jim podařilo jen jednou, neboť vilémovská obrana pracovala na výbornou a k ničemu domácí nepustila. Hosté měli trochu smůly při zakončování, jinak by poločas skončil daleko výraznějším výsledkem, než hubeným vedením 0:1, ale i to byl příslib do druhého poločasu !!!
48´- odražený balón se dostal až k Jägrovi, ale jeho dobře mířenou střelu domácí bek vykopl z prázdné branky !
55´- domácí v brejku, ale obránce hostů Jirchář s přehledem uhasil jejich naději na vystřelení z vápna
59´- dlouhý pas Krasnického za beky domácích, kam si naběhl Demke a technickou střelou k tyči zvýšil – 0:2
62´- trestný kop Demkeho z 20-ti metrů skončil nejen nad zdí domácích, ale i nad jejich brankou
71´- dělovka hostujícího Jindřicha ze 30-ti metrů bez přípravy skončila jen těsně vedle domácí svatyně !!!
86´- TK Kaňkovského z 20-ti metrů gólman vyrazil, ale dobíhající Jirchář trefil jen jeho tělo a byl z toho roh
Hosté i ve druhé půli předváděli svůj technický fotbal a domácí do žádné vážnější šance ani pološance nepustili. Několik jejich rohů či centrů do vápna vždy odhlavičkovali dlouzí beci hostů a nebo míč vyboxoval daleko do pole velmi dobře chytající druhý gólman Marek Michálek, který dostal první vážnější příležitost v novém působišti. Takže z toho byla v pořadí již čtvrtá výhra za sebou a vždy v nových dresech, které nám věnoval zemědělec pan Suk a jeho synové. Cesta zpátky v autobuse byla veselá, popíjelo se dobré pivečko i s tím, že se
díky rychlejší jízdě pana Moravce stihnula v Lodovně ještě skoro celá třetina našeho hokeje s Lotyšskem.