Něco z těch fotbalů (Vilémov, Šluknov a Šenov)

Vilémovští se ještě úplně nekonsolidovali a nenaladili jarní formu, přesto piřvezli bod z venku, v Šenově skončil mač taky plichtou a Šluknov vyhrál. Tak tedy postupně, Libor Sklenář referuje o zápase v Brozanech:

Vilémovští fotbalisté zajížděli na horkou půdu favorita do Brozan oslabeni o Kurela, Dvořáka, Šťastného, Šmalcla a Zelingera, ale vypomoci přišli Varnsdorfští – Sljivič a Daníček. Hosté se brzy oklepali, neboť se nedostavil očekávaný nápor domácích v úvodních minutách a dokázali v první se silným soupeřem hrát zcela vyrovnanou partii a dokonce se dostávali častěji na dostřel Vachovi branky než domácí k Vaňákovi.

4´- centr Buryánka přistál na hlavičce Daníčka, ale míč srazil domácí bek na rohový kop pro hosty

11´- odražený balón se dostal ke Kopeckému, ale jeho volej šel těsně vedle Vaňákovi svatyně

19´- střelu Sljiviče z velkého čtverce k tyči vyrazil pozorný domácí gólman Vacho na rohový kop

37´- trestný kop Havrdy k tyči vyrazil pozorný Vaňák v brance hostů na rohový kop

První půle byla vyrovnaná, škoda Daníčkovi hlavičky, která mířila mezi tyče domácí branky. Ve druhé půli se do 70.minuty zápasu obraz hry nezměnil a hrál se vyrovnaný fotbal. Po vedoucí brance hostů se však domácí po chvilce otřesu zmátořili a posledních dvacet minut se stále více tlačili k brance Vaňáka, až se jim podařilo, po zbytečné chybě hostů v rozehře na vlastní půli, vyrovnat a zápas skončil plichtou.

BROZANY : VILÉMOV 1:1

55´- na rohový kop domácích si naskočil Pešula, ale jeho hlavička šla jen vedle branky hostů

56´- ulička Hyky mezi domácí beky kam si naběhl Sljivič, ale jen o milimetry mu vyběhnuvší

zkušený gólman domácích Vacho míč stačil ukopnout !!!

59´- centr Kopřivy ve vápně nešťastně srazil za bezmocného gólmana bek domácích a bylo to – 0:1

70´- chytře zahraný trestný kop Hyky z rohu velkého čtverce gólman domácích lapil

72´- nebezpečnou střelu domácího kanonýra Mašanského vytáhl Vaňák na rohový kop

75´- po druhé žluté kartě opouští hrací plochu domácí Kopecký !!!

77´- nečekanou střelu domácího Jandy z velkého čtverce Vaňák v brance hostů na dvakrát lapil

88´- hostující Očipka otálel na vlastní půlce s přihrávkou, míč mu domácí vypíchli, přečíslili obranu

hostů a střelou od tyče nedal Vacek gólmanovi Vaňákovi žádnou šanci a vyrovnal na – 1:1

Pavlík Müllerr o zápase v Šenově:

Stručný popis zápasu: 18. min první velká šance domácích končí jen v boční síti, 24. min

velká šance hostů střelu z vápna hlavičkuje z branky domácí stoper na roh, 38. min z

rohového kopu se míč pohyboval na brankové čáře hostů, kteří ho včas stihli odkopnout, 43.

min hosté krásnou střelou z dálky orazítkovali břevno domácí branky, 63. min obrovskou

šanci domácích likviduje skvěle na 2x hostující brankař, 70. min míč se kutálí už za zády

hostujícího brankáře, ale bohužel pomalu – hostující obránce ho z brankové čáry odkopává,

75. min pro změnu domácí na 2x odkopávají míč z brankové čáry, 82. min domácímu

brankaři proklouzl míč, který domácí obránce odkopává opět z brankové čáry, 84. min

hostující útočník hlavičkuje těšně vedle domácí branky.

VELKÝ ŠENOV – CHLUMEC  0:0

Zápas byl bohatý na šance a infarktové situace, ale chybělo to nejdůležitější – góly. Na šance

byla asi remíza spravedlivá, ale jinak se dá říct, že hosté vybojovali bod.

A Ladislav Čurgali o vítězství šluknovských:

Na toto utkání byl Plaston hodně nažhavený, protože mužstvo chtělo konečně doma vyhrát. Navíc nemáme moc dobré vztahy vzhledem k nepřátelskému prostředí z Pokratic od diváků, ale i funkcionářů.

Od úvodního hvizdu domácí zatlačili hosty na svoji půlku, ovšem branku se nepodařilo vstřelit. Po 25 minutách se hra vyrovnala, ovšem góly to nepřineslo ani na jedné straně. Největší šanci na domácí straně měl Lehrl, ale hlavička skončila na břevně.

SK Plaston Šluknov-Pokratice 2:1

Druhý poločas konečně padaly i branky. Na prudký centr Jägra si na přední tyči naskočil Záruba a tvrdou hlavičkou do šibenice nedal brankáři šanci 1-0. Hostům se překvapivě podařilo vyrovnat, když na zadní tyči zůstal nehlídaný Bobek, který uklidil míč do prázdné branky 1-1. To však nakoplo Šluknov k obrovskému náporu, mnoha šancím a i zasloužené vítězné branky. Lehrl nahrál do strany rozeběhnutému Slaninovi, který podél brankáře na zadní tyč rozhodl utkání 2-1. Největší šance měl několikrát Vichterey, Kirchner a další hráči.

Fotky od Dušana Blanára:

Po zápase přišly zasloužené ovace maximálně spokojených diváků, kteří byli spokojeni jak s předvedenou hrou, tak vítězstvím. Příští utkání zajíždí Plaston na první Milešov, kde bude chtít potvrdit svou aktuální formu a bodovat.