weby pro nejsevernější čechy

Další Masterchef už ve úterý!

Co je to vacuum pot? Grilovali jste maso v kokosovém mléce? Vařili jste někdy v soutěži?

Odpovědi na tyto otázky přinese Masterchef, již čtvrtá část série kuchařských soutěží pořádaných klubem Exit77, opět se světovými kuchaři a divokými nápoji.

Co nás tentokrát čeká? Bude to thajská, řecká a indická kuchyně. Novinkou bude kávový stánek, kde se dozvíte, jak dosáhnout nejlepší kávové chuti a jaké neelektrické přístroje můžete použít. Vacuum pot, aeropress a frenchpress budou techniky, které vám předvedeme v podání Holanďana Paula a Američana Willa. Bude to taková malá kávová alchymie.

Z kuchařů se uvidíme se starým známým Jeremym, který je momentálně šéfkuchařem v Lidové zahradě, dále s indickým kuchařem z Prahy Kallim a Janisem, který se připravuje otevřít řeckou restauraci u hranic ve Varnsdorfu. Bude to souboj šéfkuchařů o naši přízeň. Dva z nich by měli připravit i nápoj z dané země.

Čeká nás opět soutěž pro 3 týmy o 3 účastnících a tentokrát budou vařit jídla z české kuchyně s jedním dezertem. Na soutěž bude 60 minut.

To všechno za přátelských 35 Kč pro studenty a 60 Kč pro dospělé v 1. patře firmy Hosana 19. 5. 2015.
Startujeme v 18 hodin, a protože máme omezenou kapacitu na 80 míst, doporučujeme si lístek rezervovat na http://exit77.cz/index.php/masterchef nebo koupit ve firmě Hosana na Národní 2826, kde se celá akce koná. Věk není omezen, nutné je pouze mít touhu ochutnávat různé chutě.

Těšíme se na vás a na gurmánské zážitky. Když budeme hodní, tak nám prý Kalli zatancuje Indický tanec.

Martin Penc

www.exit77.cz

https://www.facebook.com/events/1441276442850918/ – soutěže o volné lístky

www.acvarnsdorf.cz

masterchef4small