Varnsdorf hraje o všechno, do Kotliny přijíždí dnes už prvoligová Olomouc (ONLINE)

Tak trochu v závoji fotbalové euforie se dnes sehraje utkání mezi Varnsdorfem a Sigmou Olomouc. Pro fotbalisty z našeho koutu republiky je tento zápas pomyslným vrcholem sezóny, jelikož právě 24. 5. 2015 hrají o postup do první fotbalové ligy. A situace je jasná: jeden bod stačí, aby žlutomodří udělali ,,krok k elitě“.

Varnsdorfská Kotlina bude přihlížet střetu prvního s druhým, tudíž zápas, kdy by měla být vidět kvalita. Olomouc už má své jisté, skončí první či druhá a do Synot ligy jde, přes to nejede vlak, Sigma tam prostě patří. Postup si zajistila už v minulém kole, kdy remizovala 2:2 s Karvinou. Trenér Olomouce se ale nechal slyšet, že se v dnešním zápase porve za Zlín, který je momentálně třetí.

Domácí dnes tedy budou na dálku soupeřit se Zlínem. Tomu sice na druhé místo zbývá šest bodů, avšak vzájemnou bilanci s Varnsdorfem má lepší. Ten nejhorší scénář říká, že kdyby Varnsdorf dnes ani za týden neudělal bod a Zlín obě utkání vyhrál, postupuje právě druhý jmenovaný. Nutno podotknout, že Zlín dnes hraje také od pěti hodin a to s Vlašimí.

Nicméně žlutomodří se dnes porvou o vše. V minulém kole dokázali přetlačit Vlašim poměrem 1:3 a v klubu už pracují s myšlenkou na Synot ligu. Média také přinesla zprávu, že kdyby se to opravdu povedlo, bude hrát Varnsdorf domácí utkání v Jablonci nad Nisou, protože varnsdorfská Kotlina nevyhovuje prvoligovým parametrům. A když dnes domácí těžký zápas s Olomoucí nezvládnou, za týden mají možnost vše odčinit v Ústí nad Labem.

FK VARNSDORF – SK SIGMA OLOMOUC 24. 5. 2015 17:00

Zápas Vám přinesme v online přenosu, pro aktualizaci stačí stisknout klávesu F5.

Sestavy:

FK Varnsdorf: Porcal (kapitán), Breite, Zieris, Filip, Martan, Novotný, Durdevič, Norek, Zbrožek, Tvaroha, Janoušek (Kotiš, Kvída, Linka, Kapič, Samoel)

– trenér Zdeňko Frťala

SK Sigma Olomouc: Reichl, Ordoš, Houska, Cana, Navrátil, Šindelář, Vašíček, Rajnoch (kapitán), Petr, Hála, Vepřek (Kušnír, Javůrek, Plšek, Zahradníček, Spurný)

– trenér Leoš Kalvoda

Rozhodčí: Paták, Mokriusch – Kříž

-55´ Zdravím Vás z varnsdorfské Kotliny. Krásné počasí, svítí slunce, ideálně vyrazit na fotbal. Stadión se začíná plnit, kustodi připravují hřiště k předzápasové rozcvičce.

-45´ Trenér Frťala dnes musel poskládat sestavu bez pěti marodů, ale podle jeho slov si i tak na rozjetou a postoupivší Olomouc věří. Soupisky týmů najdete nad tímto textem.

-40´ Připomeňme si ještě podzimní zápas s Olomoucí. Ikdyž podzimní…zápas se dohrával na začátku jara, jelikož byl dvakrát odložený. Měla ho vysílat i Česká televize, z toho nakonec sešlo. Varnsdorf v tomto utkání podlehl Sigmě 2:1.

-25´ Místa na sezení už jsou téměř zaplněna, k rozcvičce vyběhly oba týmy i s rozhodčími.

-2´ Za zvuků skupiny Kabát vstupují na plochu oba týmy. Varnsdorf bude hrát celý ve žlutém, hostující Sigma nastupuje ve tmavě modré.

-1´ Hlasatel oznamuje, že dnešní zápas navštívil i předseda FAČR Miroslav Pelta.

1´ Utkání je zahájeno, Varnsdorf se ujmul výkopu.

2´ První standartní situaci rozehráli domácí v rychlosti, míč nakonec propadl k obraně Sigmy.

3´ Dlouhý nákop z řad ,,kanárků“ sebral do rukavic až brankář Reichl.

4´ Breite si na hranici olomouckého vápna rovnal míč ke střele, k níž se po zásahu olomouckých neprotlačil.

5´ První výraznější brejk hostů odvrátil Varnsdorf na rohový kop.

6´ Po něm se do rychlého protiútoku řítil Breite s Martanem, opět neúspěsně.

7´ Na levé straně kombinoval Martan s Durdevičem, vše končí volným přímým kopem pro Varnsdorf.

9´ Rozhodčí už chtěl tahat kartu na Martana za ošklivý skluz, ten se ale protihráči omluvil a situace vyústila pouze v domluvu od Patáka.

10´ Zbrožek se už žluté kartě neubránil, obdržel ji za ukázkovou ,,kosu“.

13´ Varnsdorf je rozhodně bojovnější, zatím rychlejší a agresivnější.

14´ Přečíslení hostů teď zabránil Tvaroha, když balón sklepl na roh.

16´ Už delší dobu se hraje na polovině Varnsdorfu, avšak prozatím z nátlaku hostů nevzešla jediná střela.

17´ Za zákrok u postranní čáry dostal vyhubováno Martan.

18´ Pěknou simulaci předvedl Petr Jakub, když se držíce za obličej skácel k zemi, přičemž se ho žádný z varnsdorfských ani nedotkl.

20´ Rozhodčí Paták, zdá se, posuzuje utkání ,,volnějším metrem“.

23´ Jeden z olomouckých je u postranní čáry ošetřování, míč je navrácen Porcalovi.

24´ A konečně první rohový kop pro Varnsdorf!

25´ Nic nebezpečného pro svatyni Reichla z toho nevzniklo.

28´ Olomouc se teď brání, jenže domácí jsou už půl hodiny střelecky impotentní.

33´ Serii rohů se musela bránit Olomouc, žádná vyložená gólovka z toho nevzešla.

34´ Brejkem vystrašil Varnsdorf obranu Sigmy, jenže pouhé vystrašení nestačí.

36´ Nepřesné přihrávky teď zkazily několik pěkných kombinací na obou stranách.

38´ První vážnější střela Olomouce mířila vysoko nad.

40´ Přichází roh pro domácí celek.

41´ Tvarohovo provedení bylo v pořádku, po následné přihrávce byl faulován. Za zákrok vidí žlutou kartu bývalý Varnsdorfák Denis Cana.

42´ Dva dlouhé auty měli k dobru domácí, ale nedokázali z nich vytěžit nic velkolepého.

44´ Mezi nohama jednoho z domácích hráčů skončil přesný pas hostů, s kterým by měl Porcal po následné střele problémy.

45´ Hlavní rozhodčí k prvnímu poločasu nastavuje jednu minutu.

45+1´ První poločas je u konce. Varnsdorf hraje s Olomoucí postupově 0:0!

46´ Druhý poločas je zahájen, ve středovém kruhu je po chvíli faulován Zbrožek.

48´ Po další střele se por Reichlem zaprášilo, jak skákal po rychle letícím balónu. Žlutí k němu přiběhli jako sršni, brankář už ale míč kontroloval.

49´ Hra se opět odehrává především ve středu hřiště.

51´ Zieris rozehrává odzadu, Varnsdorf to zkouší postupnou kombinací.

52´ Dnešnímu utkání přihlíží neobvykle velký počet fanoušků – 2502!

53´ Domácí vybojovali aut ve středu hřiště, každý zisk míče se dnes počítá.

54´ První opravdovu tutovku spálil Ordoš na hranici vápna. Míč mu byl naservírován perfektně, jenže Ordoš si střelu špatně připravil a umístil ji několik metrů nad horní tyč brány Porcala.

58´ Balónu se znovu ujmuli domácí a zkouší se dostat přes modrý val.

60´ Nic mimořádného dnešní utkání v prozatimních dvou třetinách nepřineslo, vidíme opatrný, bojovný fotbal, ve kterém nechce nikdo udělat zbytečnou chybu.

63´ Nebezpečnou kolmici lapil do rukavic Porcal.

64´ Za stáhnutí soupeře si vykoledoval jeden z olomouckých žlutou kartu, zatím není jasné kdo.

67´ Makedonec Durdevič odchází ze hřiště, nahrazuje ho Jan Linka.

68´ A Linka hned u velké příležitosti domácích. Bohužel finální přihrávku poslal do náruče Reichla.

69´ Hosté teď hrozí u pokutového území, Varnsdorf se zuby nehty brání.

71´ Nebezpečný míč proletěl nepovšimnut před Porcalem.

73´ Oba mančafty bojují o každý centrimetr hřiště, každý míč dost bolí.

74´ A máme tu čerstvou zprávu: Vlašim právě vstítila branku Zlínu!

75´ Za faul u tribuny vidí žlutou kartu Tomáš Zahradníček.

76´ Jan Linka oživil hru, troufá si vniknout na území Sigmy a trochu překvapit soupeře.

77´ Hru opouští Ladislav Martan, na hřiště za potlesku sprintuje Matěj Kotiš.

78´ Varnsdorf se snaží kontrolovat hru a za každou cenu udržet míč.

81´ Devět minut dělí Varnsdorf od historického úspěchu, Sigma se evidentně k nějaké velké ofenzivě nenadechuje.

83´ Domácí zahrávají volný přímý kop z poloviny hřiště, chvíli po něm se střídá. Odpracováno má Jan Navrátil, místo něj si zakope Jan Javůrek z týmu hostů.

85´ Javůrek velmi dobře zacentroval z levé strany, nicméně Porcal míč vyboxoval pryč.

87´ Další žlutá karta, tentokrát pro Šindeláře, který ostrým skluzem zajel do protihráče.

88´ Domácí v klidu kombinují na své polovině a nutí Sigmu do velkého pressingu!

89´ Ordoš odchází ze hřiště, nastupuje Jakub Plšek.

90´ Celá tribuna povstala a aplauduje hráčům Varnsdorfu za úžasnou sezónu!

90+1´ Utkání se pouze dohrává, Olomouc si přihrává mezi obránci a je dokonáno, zápas končí postupovou remízou 0.0!

FK Varnsdorf postupuje do první ligy! Hráči se sbíhají, skáčou po sobě a slaví neuvěřitelný úspěch! O tomto historickém okamžiku snili místní mnoho let a nyní se Synot liga stává skutečností.

Bouchá se šampaňské, tleská se a ohromná radost pulzuje Kotlinou. Kdo by chtěl vidět záběry z utkání, má možnost sledovat dnešní Dohráno na kanálu České televize.

My děkujeme za pozornost a přejeme příjemný zbytek večera. Velmi výživnou fotoreportáž přineseme v pozdějších hodinách.