Varnsdorf s přehledem porazil Zlín 2:0

Na trávník druholigového FK Varnsdorf přijel v neděli 30.9. Zlín, aby se pokusil vylepšit svoje spodní postavení v tabulce. FC FASTAV Zlín, který dlouhá léta působil v první lize, nakonec ale odjížděl s dvougólovou porážkou. Na utkání také dorazil velmi slušný počet fandů  – 1020. foto: Jakub Trmal

Varnsdorfští si zatím v této sezóně vedou slibně, což potvrdili i tentokrát. Celý první poločas mělo mužstvo z Kotliny, jak se varnsdorfskému stadionu říká, jasnou převahu a hosté vedli maximálně na žluté karty. První gól utkání zařídil ve 22. minutě kapitán Varnsdorfu, obránce Jirka Pimpara, který hlavou prodloužil centrovaný míč do brány. Domácí si po zbytek poločasu vytvářeli další slibné šance, ale proměnit nedokázali ani jednu.

Začátek druhého poločasu navázal na ten předchozí, takže Varnsdorf pokračoval ve své aktivní hře. Už v 50. minutě si připsal gól na své konto záložník Radim Breite, takže se skóre ustálilo na 2:0. Varnsdorfu vydržela chuť jít dopředu až do půlky druhého poločasu, pak už herní tlak vytvářel jen Zlín. Čas ubíhal pro hosty velmi rychle, domácí prakticky jen bránili na své půlce, ale ani tak nedokázali zlínští vylepšit výsledek.