8 rumburských plavců závodilo v proudech Vltavy

Tuto neděli 19. 7. 2015 se v Praze konal 8. ročník závodu v dálkovém plavání O pohár Vltavy. Oproti ostatním závodům v rámci Českého poháru, které se plavou v bazénu, je toto jediný závod, který se plave v proudu řeky.

Místem startu byla loděnice pořadatele závodu TJ Bohemians Praha, okruhy dlouhé 1650 m a 1000 m se plavaly v říčním úseku Vltavy 58,5 – 57,8. I přes vysokou teplotu vzduchu byla ten den teplota vody pouhých 17 stupňů.

Celkem 101 odvážných plavců se utkalo v disciplínách na 1 km, 3 km a 5 km.
Na trati dlouhé 1km si naše mladší žákyně Jessika Suchomanová doplavala v čase 19:51 pro 1. místo ve své kategorii. Hned za ní se umístila Valerie Barcalová s časem 19:54. V kategorii mladší žáci odstartoval i Jonáš Kudláček, který během závodu musel kvůli křečím, zřejmě ze studené vody, odstoupit a do cíle ho dovezl záchranný člun.
Na tříkilometrový okruh vyrazily za náš oddíl starší žákyně Patricie Petrásková a Sabina Krákorová.
Patricie plavala ve Vltavě přes hodinu a s časem 61:08 se umístila na 5. místě. O deset minut později doplavala Sabina. Za starší žáky se do proudu studené vody ponořili i Filip Pešek, a to na 59:16 (4. místo) a Marek Novák na 61:55 (5. místo). V dorostenecké kategorii závodil Vladimír Jahoda, který si doplaval s časem 59:10 pro 3. místo.

Plavat v proudu s průtokem 44 kubíků/s byla pro plavce jistě cenná zkušenost.