weby pro nejsevernější čechy

Závod do vrchu

Pod hlavičkou Akademie příslibu Gymnázia Varnsdorf se ve středu 3. 10. 2012 konal již 3. ročník cyklistického závodu do vrchu pro děti a mládež školou povinné. Na trati dlouhé 2,1 km z Varnsdorfu na Studánku po modré turistické trase čeká na mladé závodníky nemalé výškové převýšení, přesto je každý zdravý adolescent schopen tuto vzdálenost bez obav zvládnout.
Na start v 17h se postavilo 15 účastníků (z toho 3 dospělí mimo soutěž). Od začátku nenechal Michal Švorc, velká naděje varnsdorfského triatlonu, nikoho na pochybách, že si jede pro obhajobu vítězství z loňského roku. Po celou dobu mu však na záda mocně dýchal student BGV a pro změnu velký cyklistický talent, Filip Holubář. Na třetím místě pak dojel Stanislav Kortus z Rumburku.

Také v kategorii děvčat se žádné překvapení nekonalo, když po roce znovu zvítězila Kateřina Faloutová před Kateřinou Zezulovou a Jitkou Zeislovou (všechny Gym. RBK).

Co je ale na celé akci nejvíce potěšující? Většina pravidelných účastníků si proti rokům předešlým vylepšila svá osobní maxima a to někteří dosti výrazně. To je známka, že se cyklistice věnují aktivně a tráví tak svůj volný čas smysluplně, což je hlavním cílem nejen Akademie příslibu, ale jistě i mnohých rodičů.

Na závěr pár fotek Ondry Uhra

Tagy