weby pro nejsevernější čechy

Jacobimarkt v Neugersdorfu zpečetěn velkolepým ohňostrojem

Ve středu 29.7. byla ukončena Jakubská pouť v Neugersdorfu (u nás nazývána Anenská) slavnostním a velkolepým ohňostrojem. Po šesti dnech tak končí 287. Jacobimarkt, který v českém příhraničí nemá obdoby. Kam se hrabe třeba taková Filipovská, jejíž hvězda (jestli nějaká byla) pomalu a jistě dohasíná.

Zato v Německu se jede dál a naplno. Speciální německé linky svážely návštěvníky z blízkého okolí, tudíž lidí byl vždy dostatek. Lákal i ,,Familientag“, který v úterý nabízel vstup na atrakce za přijatelnější ceny a zvýhodněné menu pro rodiny. V tento den také nastal velký příliv Čechů, kteří to měli k pouti několik metrů od bývalého hraničního přechodu na Vyhlídce ve Filipově.

Jediná výtka tak padá ke našim policistům. Ti sice stále projížděli okolo parkoviště, které vzniklo na ploše hraničního přechodu, ale nedokázali nijak usměrnit auta a vyznačit místa, kde se smí parkovat a kde už ne. Běžnou praxí pak byly slepé uličky z nevhodně zaparkovaných aut, z nichž se muselo couvat několik desítek metrů.

Samotná Jakubská pouť měla otevřené brány od dvou hodin odpoledne do půlnoci. Za 2,5 – 5 eur jste se mohli svézti na ruském kole či legendárním kladivu. Ale i horská dráha a nepřeberné množství bratwurstů se nacházelo na ,,Anenské“. Dokonce mají i vlastní webové stránky http://jacobimarkt.com/. Prostě pouť jako řemen.

Ohňostroj ve 22:15 zachytil Jakub Trmal: