weby pro nejsevernější čechy

Little kuřátka from Warnsdorf

V těsném závěsu po proběhlé vernisáži, na níž pohotově zahráli a zazpívali, svedla manželská dvojice Kennedyových ve čtvrtek 4. října 2012 souboj s Járou Cimrmanem.  Nevím, kolik lidí dorazilo do kin na přímý přenos Českého nebe ke 45 narozeninám Divadla JDC, připouštím ovšem, že i kdyby k žádnému souběhu akcí nedošlo, realita by nebyla příliš odlišná.

Když se řekne, že dorazí úspěšná herečka, která třeba ztvárnila několika cenami ověnčenou Kateřinu Aragonskou v historickém seriálu Tudorovci nebo si zahrála v jedné sezóně Dextera, možná někdo řekne „fíha“. A co když je tato Irka náhodou také výbornou zpěvačkou, zakladatelkou nahrávací společnosti a má za sebou už 11 alb? Opět „fíha“. Na koncertě ji doprovází manžel, kytarista, pianista a producent Kieran Kennedy, s nímž má podle wikipedie 4 syny. „Fíha, fíha, fíha“. Má za sebou Trinity College v Dublinu, obor politologie a obchod, hovoří plynně irsky… Tak proč nás sakra v divadle bylo sotva 30?

Naštěstí byli manželé shovívaví a Maria nás ujistila, že potlesk těch pár ručiček zní jak aplaus tisícihlavého davu v nějakém amfiteátru. A co ty kuřátka? Prý používá oslovení „my little chicken“, tak si to slůvko nechala přeložit do češtiny, abychom jí rozuměli.

A děkuji panu Zbihlejovi za upozornění na výsledek sekundového velevětru, který se před cestou do divadla prohnal Varnsdorfem:

Tagy