Rumburští plavci na Kytlickém minitriatlonu

Tuto extrémně horkou sobotu 8. 8. 2015 se v malebné vesničce Kytlice konal na místím hřišti u lesního koupaliště již 29.ročník Kytlického minitriatlonu. Trať byla pro všechny kategorie stejně dlouhá: plavalo se 0,5 km, cyklistická část, která vedla převážně po lesních kopcovitých cestách, byla dlouhá 16,5 km a běžci si proběhli po loukách, lesích a kopcích trať dlouhou 7 km.

Na startu, který byl ve dvou vlnách, se v první vlně rozběhli do vody muži s veterány, ve druhé pak zbytek závodníků: ženy, dorost a družstva. Celkem se na trať vydalo 84 jednotlivců a 34 družstev, což je co do počtu závodníků rekord.

My jsme na triatlon vypravili celkem 3 družstva našich, převážně dětských, plavců z PO Rumburk. Přes vysokou konkurenci se nejlépe umístilo družstvo složené z Valerie Barcalové (plavání), Jonáše Kudláčka (kolo) a Majdy Mänzelové (běh) s celkovým časem 01:51:35 na 26. místě. Na 29. místě s časem 1:56:34 pak družstvo ve složení Páťa Petrásková (plavání), Filip Pešek (kolo) a Sabina Krákorová (běh). A naše poslední družstvo se umístilo na posledním, pěkném místě, kdy krásně zaplavala Bára Mänzelové, strašný kopce zdolala Šárka Pešková a s úsměvem do cíle doběhla Míša Mänzelová.

Během perfektně připraveného závodu vládla velmi milá a přátelská atmosféra. Děkujeme tímto pořadatelům.