H.Měcholupy – SK Stap Tratec 2:2 (2:1)

První venkovní zápas zavál nováčka z Vilémova do pražských H.Měcholup. Krásný areál s golfovým
hřištěm či novou umělkou, ale hlavní pažit byl o poznání horší, nerovný, trochu na jednu stranu z
kopce a tráva příliš vysoká. Pro oba soupeře to však bylo stejné, takže se hrál vyrovnaný zápas. Domácí
měli navrch v první půli, hosté zase ovládli půli druhou. Hosté vstřelili o dvě branky více, ale pomezní
byli vždy proti a odmávali ofside. Ten první byl sporný, ale ten druhý byl naprosto vymyšlený.
13´- odražený balón a Kopřiva ve vápně domácích minul balón v dobré pozici
19´- dělovka domácího Žitného skončila těsně vedle Vaňakovi svatyně
22´- domácí v třímetrovém ofsidu a Čech šel sám na Vaňaka, ale ten ho naštěstí vychytal !!!
24´- dobrá akce hostů a Kaňkovský bez přípravy vstřelil branku, ale pomezní zvedl rychle praporek !!!
30´- ulička Kurela na Demčenka a ten střelou k tyči rozvlnil poprvé síť domácích – 0:1 !!!
37´- špatný odkop a domácí vykombinovali obranu hostů a Hájek pohodlně srovnal skóre na – 1:1 !
43´- hostující beci neuhlídali Řezníčka a ten prostřelil Vaňaka a bylo to – 2:1 !!!
V první půli byli domácí více na míči než hosté, ti bohužel udělali pod tlakem dvě chyby a domácí
dokázali otočit stav zápasu do šaten ve svůj prospěch.
47´- krásná ulička Jägra a Kurel se řítil z levé strany na domácí bránu, ale jeho rána skončila jen těsně nad
51´- parádní dělovka Kopřivy z 20-ti metrů skončila jen těsně nad domácí svatyní
54´- trestný kop Kaňkovského domácí gólman jen s námahou vyrazil před sebe, ale nikdo z hostů nedobíhal
59´- domácí v šanci Klírem, ale jeho skluz šel naštěstí jen vedle Vaňakovi branky
65´- domácí v šanci Markuzim, ale jeho hlavička šla jen nad branku hostů
71´- výtečně přetažený centr Stacha do vápna domácích, kde nejvýše vyskočil Vavroušek a hlavou vyrovnal – 2:2
78´- únik Kopřivy po pravé straně, zatažený balón k lajně a centr do vápna, kde míč dopravil do sítě domácích
kanonýr hostů Kaňkovský, ale pomezní sudí odmával nepochopitelně ofside !?!
92´- domácí v čisté šanci, ale Vaňak měl trochu štěstí, že stál přímo tam kam poslal domácí hráč balón !
Ve druhé půli byli hosté aktivnější a měli po zásluze vyhrát. Nepochopitelný ofside, který pražský sudí
Musil odmával rozhořčil velkou skupinu hostujících diváků i celé vedení a realizační tým. Bohužel si na
něco takového asi budeme muset zvykat, hlavně v Praze a v jejím okolí. Penaltový rozstřel hostům
nevyšel, když Jirchář neproměnil třetí penaltu a domácí, kteří začínali kopat dali za sebou všech pět ran
do černého, i když na dvě z nich si gólman Vaňak sáhl. Je to škoda, ale i bod je milý a po třech kolech
držíme stále nečekaně svou zatimní neporanitelnost.
Vaňak – Krasnický, Hnízdo, Jirchář, Čuda (46´- Stach – ŽK) – Kurel (ŽK – 60´- Vavroušek), Jägr,
Jindřich, Kopřiva (ŽK – 83´- Soukup) – Kaňkovský (ŽK), Demčenko
Trenér: Šimek Asistent: Zbončák Masérka: Čudová Ved.mužstva: Třešňák Foto: Čuda Manager: Sklenář
Připraveni ještě: Šťastný Chyběli ještě: Janda – Dobeš, Buryánek a Demke
Nejlepší hráči utkání: Řezníček (HM) a Jägr (V) Diváci: 120 – z toho 27 hlasitě fandících z Vilémova !!!
Rozhodčí: Haleš – Vít a Musil (slabší výkon) Delegát svazu : pan Sádovský ŽK: 0:4 ČK: 0 : 0
Rohy: 8 – 8 Držení míče: 50% – 50% Ofsajdy: 5 – 8 Fauly: 17 – 19 Střely na bránu: 9 – 9 Mimo: 8 – 9