weby pro nejsevernější čechy

UDG vyrážejí na tour s novou deskou, začínají v Doubici

Doubickou Fabriku opět po nějaké době navštívila ústecká kapela UDG. Krátké, několika denní soustředění před křtem nového CD zakončí šest sympatických muzikantů sobotním koncertem. Naši návštěvu očekávali, ale připraveni na ni moc nebyli.  Zastihli jsme je právě, když se kluci probudili a začali zkoušet, bohužel jim chyběl jeden člen, který odpočíval po nejspíš velice intelektuálně náročné noci. Kluci nám prozradili něco málo o svém novém albu, které vychází už zítra (11.10.).

Novinkou alba s názvem „Akrobat“, je jiný producent, Armin Effenberger. Desku kluci tvořili novým způsobem, než tomu bylo doposud, a to po etapách „Je to lepší, dělat to postupně, než zalézt na pár dní do studia a pak přijít s novou deskou.“

Na vybezku.eu jsme mohli slyšet debutovou písničku z nového alba „Pádové otázky“, která je více popová, než jsme byli u ostatních písní zvyklí, a můžeme doufat, že nám jí v sobotu UDG předvede i s dalšími novými skladbami, a že nezapomene i na oblíbené starší písně jako třeba na Hvězdáře. Zajímalo mě, jestli jim už neleze na nervy nějaká z jejich písniček. „Tohle je častá otázka,“ vysvětluje Petr Vrzák, zpěvák kapely, ale vzápětí dodává: „Ale ne, všechny písničky hrajeme pořád rádi.“ A to je pro věrné posluchače UDG jistě dobrá zpráva.

„V Doubici je nám hezky, proto sem jezdíme a dobře se nám tu píše,“ vychvalovali kluci ten malý kousek Šluknovska, v němž na Fabrice vznikla většina jejich písniček.

Přiznali, že sem jezdí už deset let, a to díky místnímu Kyjovskému festiválku, a rádi se sem stále vracejí. V té době ale ještě nebyla kapela tím, čím je teď, kdy má koncerty plné lidí a zájem o ně je opravdu veliký. Kromě Slovenska. Tady vystupovali asi před dvěma lety: „Přijeli jsme do obrovského sálu, něco jako Lucerna v Praze,“ vzpomíná Petr Vrzák.  „Přišel za námi majitel sálu a ptá se mě slovensky: „Kolik si myslíš, že se na vás prodalo lístků?“ Neměl jsem tušení a tak mi pomohl: „dalo by se to spočítat na deseti prstech. Tipoval jsem devět. „Ne! „Seděm!“ oznámil suše.

„A tak jsme všech sedm lidí pozvali k nám do šatny a za věrnost je obdarovali našimi cédéčky.“ Tak nízký počet posluchačů v Doubici, doufejme, tentokrát nehrozí.

Takže všichni milovníci rockové české  kapely UDG, slečny co mate rády nezbedné umělce a dobrou hudbu, dostavte v sobotu 13. října na osmou hodinu večerní do útulné a skvělé doubické Fabriky. Hrají UDG.

Tagy