Výsledky Běžeckého kroužku Varnsdorf – léto 2015

Souhrnný report výsledků BK VDF z léta 2015 (RunTour v Liberci, Brně, Ostravě a Plzni, Benteler Epic a STRC Ještěd).

RunTour Ostrava!!!

Pavel Vodička:

Poprvé v Ostravě a na místo startu v areálu vysokých pecí Vítkovice jsem díky 45 minutovému zpoždění Pendolina dorazil těsně před startem. Do cíle 5km trati jsem dorazil za 17:41 na 4.místě.

Karel Valenta se tohoto dílu nezúčastnil, jelikož právě seděl v sedle kola na cestě firemní výzvy Benteler Epic z Malacek do Chrastavy. Na trase dlouhé přes 460 km strávil v sedle spolu s 50 kolegy ze 7 poboček Benteleru přes 27 hodin rozdělených do tří dnů.

RunTour Plzeň

Pavel Vodička – 5 km: Závod se docela povedl – osobák o půl minuty na 16:48 a 3. místo, poslední kilometr jsem musel odolávat nájezdu 3 soupeřů..no vydržel jsem to, stálo to hodně sil ale podařilo se.

Karel Valenta – 10 km: Doběhl jsem celkově 25. a v kategorii 2. nicméně s časem 39:09 relativně spokojen.

Nedělní akce na Ještědu v rámci STRC byla úplným opakem rovinaté Plzně. Běželo se pouze lesem, převýšení na 18 km dlouhé trati bylo přes 1 km a stálo hodně sil vydržet všechny kopce vyběhnout. Stálo to však zato a když jsem se objevil v cíli za 1:40:09 hod mohl jsem endorfiny rozdávat. Skončil jsem na 9. místě v kategorii, což je z mého pohledu v takové konkurenci prima výsledek. Rumburský Ondřej Motl si doběhl pro třetí místo v kategorii (8. celkově) s excelentním časem 1:28:52, Jirka Tůma pak skončil na 118. příčce (41 v kategorii) s časem 1:56:06.

O prázdninách se konala RunTour také v Liberci a Brně

Brno

Karel Valenta si doběhl s časem 39:29 min pro 3. a Pavel Vodička pro 11. místo v kategorii – 38:50. Rumburský Jakub Špalek na 5km trati bral 8. místo v kategorii časem 18:28.

Pavel dodal: trať měla asi 10350 metrů takže to nebylo moc srovnatelný s nějakou desítkou, byla ještě znát únava po 6denní cyklojízdě, kterou Běžecký kroužek absolvoval po Čechách.

Liberec

10 km – Karel Valenta 43:32 28. celkově (2. v kateg.), Tomáš Novotný 50:31 – 88. celkově a krásnolipský Jaroslav Hofman 47:59 – (64.)

5 km – Pavel Vodička – celk.12. místo – 20:23, Jakub Špalek 14. – 20:34