weby pro nejsevernější čechy

Boj o titul Dračího krále

Některá města už to mají za sebou, jiná to ještě čeká. Ve Varnsdorfu se Drakiáda konala v neděli 21. října 2012 dopoledne.
Pokud jsem nad Dnem otevřených dveří huhňal, že zrovna nějak velkou propagaci neměl a leckdo se o něm nemusel dozvědět, pak velmi obdobné nářky jsem si vyslechl pod vysílačem na Špičáku, kde letošní tradiční Boj o titul Dračího krále probíhal. Ze strany rodičů zazněly stížnosti, že letos zjistit termín konání byla úmorná detektivní práce – já o něm ostatně věděl jen díky pondělní návštěvě DDM, nikde jinde jsem žádný plakátek neviděl.

Přesto nějací rodiče s ratolestmi dorazili. Ranní krupicová kaše postupně mizela, zasvítilo sluníčko, jen ten vítr pořád nikde. A tak vytrvalci běhali z kopce na kopec a vláčeli draky za sebou. Na výsledky jsem nečekal, ale myslím, že v kategorii Létavec měl naději vyhrát jen ten nejvýkonnější sportovec, který při maratonu po svazích neumdlel. A kategorie Krasavec o některé adepty rychle přišla, když se vlastnoruční výrobky vymáchaly v rose a zplihle ztratily svou fazonu.

Tagy