weby pro nejsevernější čechy

Vím, že víš, že vím

V pátek 15. ledna 2016 praskalo Městské divadlo ve Varnsdorfu ve švech, k vidění byla komedie Vím, že víš, že vím v podání členů souboru Městských divadel pražských.

Myslím, že by se hodilo upravit známé rčení na „Naši varnsdorfští nám rozumějí“ – pokud se v hereckém obsazení objeví jméno Simony Stašové či Michala Dlouhého, je úspěch zaručen, a jejich současný výskyt byl takřka smrtelnou kombinací, přidávané židle zdobily každé volné místo hlediště…

Obsah hry byl jasný z anotace, šlo tak spíše o herce a jejich výkony, než o nějaké překvapivé zvraty a důmyslný scénář. Oba hlavní představitelé takřka přehrávali, pitvořili se, bruslili až na samotné hraně parodie, ale právě to bylo tím, co obecenstvo čekalo a ocenilo. Smích a potlesk přetínal představení i za „plného provozu“ a závěr byl oceněn ovacemi ve stoje. To, co někomu nesedí, jiné může opravdu královsky pobavit.

Inu, a fotky – tak to dopadá, když člověk zpohodlní a chodí pozdě. Prý až jen děkovačka. Když jsme pak po představení vlezli do šatny, paní Stašová se na mne podívalal a prohlásila „To jste měl být vy, ten fotograf? Proč jste nepřišel osobně? Vždyť já přece moc dobře vím, jak fotíte, to by nebyl problém! Tak my tedy přijdeme znovu, abyste si mohl zafotit, jen nezapomeňte přijít do šatny před představením…“ Až jsem se červenal.

Tagy