Úspěch za úspěchem (ZŠ Varnsdorf, náměstí E. Beneše 469)

Ještě jsme ani nestačili strávit úspěch našich matematiků v okrese a již tu bylo krajské kolo. Z něj sice Dan Pípa a Vojta Petrásek (devátý ročník) nepostoupili, ale ostudu neudělali. Navíc ve stejný den – 22. 3. 2016 – zvítězila v okresním kole Pythagoriády Anička Dubovecká.

O den později již seděl Vojta Petrásek na olympiádě fyziky, kde obsadil skvělé třetí místo. Tím si zajistil postup do krajského kola 29. 4. 2016 Držíme pěsti, Vojto!

BRONZ V OKRESNÍM FINÁLE FLORBALOVÉ LIGY

Hned první den po velikonočních svátcích se naši florbalisté vydali do Děčína na okresní finále florbalové ligy. Postup si zajistili po výtečném 2. místě ve skupině Sever, a tak nás v play-off čekal 3. tým skupiny Jih, kterým byla ZŠ Na Stráni. O postup mezi čtyři nejlepší týmy se hrálo na 2 utkání, přičemž jsme první prohráli, ale ve druhém už byli jasně lepší a vyhráli. Musel tak rozhodnout až třetí zápas, kde jsme zaslouženě postoupili, ale až na nájezdy.

V semifinále nás čekal pozdější vítěz – ZŠ Kamenická Děčín s několika florbalisty hrajícími pravidelně ty nejvyšší florbalové soutěže, přesto naši kluci vybojovali jednu remízu a jako jediní jsme jim vzali body.

Bez medailí jsme se však domů vracet nechtěli, a tak kluci nakonec v souboji o 3. místo ukázali bojovné srdce a zaslouženě zvítězili na nájezdy.

Kluci díky!!!!

Bc. Aleš Ondráček

Krajské finále v košíkové

Ve čtvrtek 31. 3. odjela naše šestice starších chlapců za vysněným cílem – zúčastnit se krajského finále v košíkové. Nutno však říci, že nás čekali silní soupeři. Většinou v týmech nastupovali prvoligoví basketbalisté dané věkové skupiny. Nedorazil jediný tým – ZŠ EdisonovaTeplice. Z toho důvodu bylo upuštěno od skupin a hrálo se systémem každý s každým 2 x 8 minut hrubého času.

Výsledky zápasů z našeho pohledu:

Gymnázium Chomutov: 10 : 2 (Strnad 7, Kala 3)

Výborný zápas, naši kluci si po rozcvičení na Chomutov věřili a výsledkem byl výborný vstup do turnaje.

Litoměřice: 14 : 26 (Strnad 11, Kala 3)

Se silným soupeřem jsme drželi krok v první polovině. Poté se ukázala technická zdatnost soupeře.

ZŠ Pod Vodojemem Ústí nad Labem: 16 : 22 (Strnad 10, Kala 6)

Ještě několik minut před koncem byl vyrovnaný stav. Bohužel i zde se ukázala sehranost protiviníka.

ZŠ Jakuba Arbesa Most: 9 : 24 (Strnad 6, Nedošínský 4)

Kluci měli výborný vstup do utkání. Pokud chtěli urvat 3. místo, museli vyhrát. Ve druhé minutě byl stav 5 : 0, nakonec nás soupeř donutil chybovat a chytře využíval brejkových situací.

Naše celkové čtvrté místo v kraji odpovídá realitě a myslím, že kluci v sestavě David Strnad, Pavel Kala, Vojta Nedošínský, Roman Nagy, Dan Pípa a Honza Jasanský mohou být za svůj předvedený výkon na sebe pyšní.