weby pro nejsevernější čechy

Jarní kondici prověří Polevský běh

Běžkaři z oddílu SKI Polevsko pro vás v sobotu 16. dubna 2016 připravují tradiční běžecký závod zařazený do Okresní běžecké ligy. Závodníci měli možnost otestovat závodní trať tuto středu v rámci společného tréninku spojeného s prohlídkou trati.

Na Polevský běh jsou srdečně zvány všechny věkové a výkonnostní kategorie od nejmladších běžců a běžkyň až po veterány. Běh je svým charakterem určen pro celou rodinu.

Přihlašování nejmenších závodníků proběhne v sobotu od 8:30 do 9:30 se startem od 10 hodin. Trasy jsou v délkách od 200 m. Žáci a dorostenci se utkají na dvoukilometrovém okruhu. Na hlavní závod se mohou účastníci přihlašovat od 8:30 do 11:00 v lyžařské boudě na Jedličné. Závodníci si mohou vybrat trasu dlouhou 5 nebo 10 km.

Členitá trasa běhu zavede běžce zvlněným terénem do krásných koutů Lužických hor do okolí Polevska a Kytlice a solidně prověří jejich jarní kondici. Závod vede z velké části po lyžařských tratích například k lyžařskému vleku nebo na Polevský vrch nebo přes kytlické pastviny a nabídne závodníkům krásné výhledy na Českolipsko a Děčínsko. Svým profilem je Polevský běh považován za nejtěžší závod českolipské běžecké ligy. Prezentace, start i cíl proběhne v osadě Jedličná mezi Polevskem a Kytlicí.

Vyhlášení dětských vítězů se uskuteční po jedenácté hodině, nejlepší borci hlavního závodu budou vyhlášeni po 13. hodině. Pro závodníky jsou připraveny zajímavé ceny od sponzorů včetně losování tomboly. Nebudou chybět bylinky a květiny, sklo či poukázky do hospody.

I přes krátkou zimní sezónu uspořádali polevští běžkaři na konci roku Silvestrovký běh, který se díky absenci sněhu běžel po svých. Lednová sněhová nadílka potěšila všechny běžkaře, a proto se mohla uskutečnit Polevská lyže jako jediný závod na běžkách na přírodním sněhu. Další zimní akcí byla recesistická Historická lyže v rámci novoborského masopustu. Mezi další oblíbenou akci připravovanou na léto bude patřit Kytlický minitriatlon, jehož jubilejní 30. ročník se koná 13. srpna. Propozice k běžeckému závodu a termíny dalších pořádaných akcí najdete na www.skipolevsko.cz.

Jan Šmíd

SKI Polevsko

Foto M. Petrtýl

Tagy