weby pro nejsevernější čechy

Víkendové kudykam – osmnáctý týden roku 2016

Tak toho máme o víkendu naboucháno zase poněkud víc, než je v silách jednoho člověka.

Ve čtvrtek 5. května 2016 zahájím den v Městském divadle ve VDF pohádkou. Budu ale muset odejít zřejmě před koncem, protože na městském hřbitově proběhne pietní akt k oslavě konce 2. světové války. Večer se ve Chřibské odehraje koncertní mše svatá a v Jiříkově bude přednáška o stavební historii filipovské baziliky.

V pátek 6. května 2016 znovu varnsdorfské divadlo, děti z DDM budou přát maminkám. O něco později jeden koncert v RBK Na Kopečku, nebo PIX na zámku ve Šluknově.

V sobotu 7. května 2016 je toho víc než dost. Botanická exkurze v Lipové, pochod Stezka odvahy rumburského KČT, dívčí basket ve VDF, zase letos nestihnu mažoretky v Benešově nad Ploučnicí, kurz Facepaintingu, ekodopoledne ve VDF, KPMV vyráží za měsíčnicí… Já budu v Krásné Lípě u pramenů Křinice na Eurorandu 2016. Odpoledne Modrá ústřice v RBK. A zvečera znovu Městské divadlo ve VDF, STARSky budou létat vzduchem. V Dolní Poustevně by měla být během dne Zuzana Bubílková, daleko víc mě mrzí, že nestihnu vernisáž výstavy o Tadeáši Haenkem ve Chřibské.

V neděli 8. května 2016 vítání ptačího zpěvu, trhy a jarmarky třeba v Kryštofově údolí nebo v Benešově nad Ploučnicí. Docela by mne lákal pochod Ještěd – Kozákov, mohu se ale vymluvit na tradiční Den matek na varnsdorfském Hrádku. Kdo ještě nebyl, může se vypravit třeba do kostela v Lipové.

Vy si vyberte podle svého, je toho daleko víc. To, o čem víme, vám nabízíme prostřednictvím plakátků nebo našeho kalendáře, ale zajisté nevíme všechno.