weby pro nejsevernější čechy

Nikdy není pozdě (stát se třeba spisovatelem)

O tom se v netradičním prostoru v městské knihovně ve Varnsdorfu v úterý 27. listopadu 2012 mohlo přesvědčit několik zájemců, kteří dorazili na literární čtení děčínského Petra Kersche.
Na úvod krátce shrnul své životní osudy (narozen 1934, matka árijská učitelka, otec židovský notář, protektorát v západních Čechách, studium chemie, od roku 1971 v Děčíně) i cestu k písemnému projevu. Na konci 90. let obeslal několik literárních soutěží, kde se dokázal prosadit. Ale za to nejdůležitější považuje své vítězství v soutěži Literární Varnsdorf 2000, které ho prý definitivně přesvědčilo – od té doby má na svém kontě už čtyři knihy. A do Varnsdorfu se proto vrátil, aby mu poděkoval…

Následovalo několik čtených ukázek, na nichž se posluchači mohli přesvědčit, že nevšedně, poutavě a se vtipem lze zpracovat i tu „nejbanálnější realitu“ – vlastní dětství, záložácké cvičení, vietnamské obchodníky nebo cestu vlakem. A na závěr autor odpověděl na zvídavé dotazy a podepsal se do knihovnou připraveného výtisku své vítězné práce z již zmíněného roku 2000.

Tagy