SK Stap Tratec – SK Hrobce 1:2 (1:0)

Domácím se dopoledne při stěhování zranil Krasnický a musel do nemocnice, takže se opět muselo hýbat s připravenou sestavou a příležitost dostali i hráči, kteří minule seděli na lavičce náhradníků. Domácí začali i přesto ve velkém stylu a tlačili se před branku skvělého Seilera. Po necelé půlhodině hry to mohlo být klidně 5:0, ale to co tentokráte domácí nedali se málokdy vidí a potvrdilo se nepsané pravidlo – „Aby nás ty neproměněné šance nakonec nemrzely !!!“
Nejdůležitější minuty utkání:

2´- přesný centr Buryánka na zcela volného Kurela a ten v čisté šanci z malého vápna překopl hostující bránu !
7´- trestný kop hostů zahrával Hála přes zeď, ale Vaňak míč na dvakrát lapil do svých rukavic
9´- faul ve vápně na Kurela a jasnou penaltu s přehledem proměnil domácí kanonýr Kaňkovský – 1:0 !!!
12´- přesný centr Kurela na hlavičku Kaňkovského, ale míč jen o milimetry minul tyčku hostů !
16´- rychlý brejk Havla, přesná ulička na Buryánka a ten tváří v tvář gólmanovi hostů trefil jen jeho nohu !!!
23´- únik Kopřivy a přesná přihrávka na Havla, který nikým neohrožován střílel jen vedle svatyně hostů !
V první půli hráli domácí jak z partesu, vytvářeli si po krásných přímočarých akcích super šance, ale bohužel je nedokázali proměňovat a to bylo rozhodující pro celý vývoj zápasu.
46´- domácí se ani nerozkoukali, udělali hrubou chybu a Slavíček proměnil své sólo a vyrovnal – 1:1 !
56´- parádní střelu Mikase z velkého vápna gólman domácích vytěsnil na rohový kop
68´- pěkná střela domácího Havla v velkého čtverce skončila nad brankou hostů
69´- křižný centr Kopřivy na Kaňkovského, ale ten trefil skluzem jen nohu hostujícího brankáře
73´- tvrdou ránu střídajícího Čonky gólman hostů vyrazil do pole
75´- trestný kop Havla z 20-ti metrů skončil jen těsně vedle hostující svatyně
77´- centr Havla do vápna hostů a Jirchář v superšanci střílel jen těsně vedle brány
78´- pěkná střela hostujícího Poláka, ale Vaňak ji opět vyrazil na rohový kop
81´- brejk hostů po závaru před jejich brankou a zcela volný nestor Mikas se nemýlil – 1:2 !!!
87´- hosté v dalším rychlém brejku do otevřené obrany domácích, ale šanci Lukeše gólman Vaňák lapil
Ve druhé půli si domácí přivodili zbytečné starosti, když hned po hvizdu hlavního sudího udělali obrovskou chybu a inkasovali vyrovnávací gól. Soupeř se dostal do hry a měl častěji míč na svých kopačkách. Po dvojím střídání domácích svitla naděje na vstřelení vítězné branky, ale to se nepodařilo. Když už byli prakticky všichni diváci smířeni s pokutovými kopy, nechala domácí obrana vzadu díru a zkušený exroudničák Mikas toho využil a dokázal vstřelit rozhodující branku ke smutku všech přítomných diváků i domácích hráčů a vedení. V samotném závěru došlo k potyčce mezi našimi a hostujícími hráči a domácí borec Kurel to odnesl červenou kartou. Bohužel je to fotbal a když se nedaří, tak se nedaří. Nic není ztraceno, i když mínus 6 bodů na našem kontě po čtyřech zápasech je hrozivých. Je nutno potrénovat, dát se do kupy, získat zpět zraněné hráče a ono to zase půjde.