weby pro nejsevernější čechy

Chumelí, kdo by to byl řekl?

Vtipná varování meteorologického ústavu a kolegů žurnalistů, že v zimě bude sněžit a mrznout, se vyplnilo. Bingo! Jak to vypadalo na silnicích ve výběžku jsme se snažili monitorovat na našem facebookovém profilu a jestli si chcete pomoci, informujte nás o situaci na silnicích prostřednictvím sms na 774275055 a nebo mejlíkem na vybezek.eu@gmail.com, případně použijte twitter a hashtag #vybezek.

Vzhledem k tomu, že policisté evidují pouze havárie při kterých škoda překročí částku sto tisíc korun, nemáme ani přehled o tom jak si na silničních kluzištích vedli řidiči a na děčínsku tak byly včera hlášeny pouze tři nehody.

S nastávající zimou tu máme ale také jednu dobrou zprávu. Svazek obcí Sever požádal o dotaci na pořízení zásněžek a v první etapě dostal peníze na 1200 metrů protisněhových sítí, které byli umístěny Správou silnic v oblasti MIkulášovic, Starých Křečan, Jiříkova a Vísky. jestli bude vyhověno i další žádosti se uvidí. Jestli budou stávající zásněžky ukradeny, přestaneme se divit nechuti Správy silnic je instalovat.