SK Stap Tratec – FK Proboštov 3:0 (1:0)

Domácí opět nedokázali z různých důvodů poskládat kompletní sestavu, když jim chyběl špílmachr Jägr, dále Kotiš a mladý Kurel. I přesto však podali výrazně lepší a zodpovědnější výkon, než v minulých čtyřech zápasech a dokázali přesvědčivě zvítězit. Navíc si mohli výrazně vylepšit skóre, ale skvělý gólman hostů Račuk v jejich bráně někdy doslova čaroval. Hrálo se na kluzkém, ale výborně připraveném terénu a hosté přijeli s jednoznačnou taktikou a sice bránit v devíti lidech a podnikat rychlé brejky, těch však příliš nebylo.

Nejdůležitější minuty utkání:

1´- únik Buryánka a přesný centr do vápna, kde však Kaňkovský minul hlavou těsně kolem něho letící balón !
4´- Krasnického přesný centr na volného Buryánka, ale jeho parádní volej gólman hostů jen zázrakem vyrazil !
10´- tvrdou ránu domácího Čonky z vápna hostující gólman na 2x se štěstím lapil
13´- faul Krasnického v rohu vápna a nařízenou penaltu domácí gólman Vaňak zkušenému Pešulovi vyrazil !!!
16´- centr Kurel na hlavu Buryánka, míč se odrazil od beka hostů ke Krasnickému a ten rozvlnil síť – 1:0 !!!
27´- rychlý brejk hostů, ale Ferencova střela šla jen vedle Vaňákovi svatyně
32´- trestný kop domácích zahrával kanonýr Kaňkovský, ale jeho ránu vytěsnil gólman hostů na roh !
38´- na rohový kop Havla si naběhl Jirchář, ale jeho „koník“ šel jen do náruče dobře postaveného Račuka !

V první půli se hrál slušný fotbal v režii domácích a když chytil Vaňák penaltu, netrvalo to dlouho a bylo to 1:0 pro domácí. Ti pak měli ještě další šance, ale bohužel je neproměnili a tak se šlo do kabin za hubeného, ale přeci jen veselého stavu pro všechny přítomné fanoušky na vilémovském stadionu.

46´- přesný centr Jindřicha do vápna hostů, ale dobře mířenou hlavičku Kaňkovského gólman vyrazil !
49´- odražený balón ze skrumáže hostů se dostal k Havlovi, ale jeho dělovku Račuk opět vyrazil do pole
53´- další super bomba v podání domácího Kaňkovského, ale gólman Račuk ji zase lapil !!!
68´- únik Buryánka po straně, přesný centr na malé vápno a Čonka do prázdné brány zvýšil na – 2:0 !
74´- trestný kop hostů z 18-ti metrů zahrával Petrik, ale trefil jen dobře postavenou zeď domácích
80´- další výstavní rána domácího kanonýra Kaňkovského, ale Račuk byl opět na svém místě !
85´- faul na Kaňkovského ve vápně hostů a pokutový kop bezpečně proměnil Petr Kurel a bylo to – 3:0 !
87´- průnik střídajícího Čurgaliho, ale ten v čisté šanci trefil jen nohu vyběhnuvšího Račuka !

Domácí se tak dočkali po měsíčním půstu zase důležité výhry a třech bodů do tabulky. Škoda vyloučení Havla po dvou žlutých a k tomu i spousty neproměněných šancí. Důležitý poznatek však je, že se nedělalo tolik chyb co v předchozích zápasech a že si domácí opět začali věřit, dobře kombinovali a vytvářeli si hodně šancí ke vstřelení branek. Hosté mohou děkovat především gólmanovi Račukovi, který je uchránil od debaklu. Výborný výkon podali také všichni tři sudí, i když se tentokráte nečekaně hodně žlutilo, hlavně na straně domácích.