weby pro nejsevernější čechy

Retro týden knihoven v muzeu v České Lípě

V rámci Týdne knihoven (3. – 9. 10. 2016), který je letos v duchu retro, připravuje knihovna Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě ve spolupráci s Městskou knihovnou v České Lípě několik akcí.

Zveme vás do studovny knihovny VMG, která se promění v místo, kde můžete nasát atmosféru 60. – 70. let. Budete mít možnost prohlédnout si dobové knihy, výstavu Zlatá léta českého filmového plakátu a na Rajském dvoře si připomenout, jak se dříve kempovalo.

V úterý 4. října 2016 budeme s dětmi číst ve stanu oblíbené pohádkové knihy.

Další akcí bude výstava a přednáška Marka Hofmana, která připomene nezapomenutelnou osobnost Československé populární hudby, Waldemara Matušku a jeho vystoupení na Českolipsku.

Vzpomínkový podvečer se uskuteční v Biberově kapli VMG 6. října 2016 od 17.00 hodin. Účast přislíbil blízký přítel Waldemara a zakladatel jeho muzea v Jaroměři – Josefově, pan Miroslav Frost, který povypráví o jejich přátelství, přiveze ukázat raritní desky a exponáty ze své sbírky.

Na malé výstavě si budete moci přečíst životopis a zajímavosti z umělcova života, prohlédnout si některé jeho LP a SP desky a unikátní fotografie, které nebyly nikdy publikovány. Večerem také zazní známé i dosud nikdy nevydané Matuškovy písně.

Celý týden zakončí 8. října 2016 od 9-12 a 13-17 hodin akce Ambit plný knih. Jedná se o první ročník burzy knih, do které se můžete zapojit i vy prodejem svých knih, které už doma nevyužijete. Přihlásit se můžete během září v muzejní knihovně.

Jana Fridrichová

vedoucí Oddělení knihovního fondu a pobočky Památník K. H. Máchy

NA VÝSTAVĚ SE MŮŽETE PODÍLET I VY!

Abychom mohli ukázat co nejrozmanitější výstavu vyzýváme všechny, kteří jsou ochotni na výstavu zapůjčit či darovat dochované předměty z této doby. Uvítáme hračky, časopisy, výrobky, předměty denní spotřeby. Vaše předměty, hračky nabídněte, prosím, v knihovně VMG v České Lípě během měsíce září.

(J. Vondrová, M. Pujmanová, TF: 487 824 145, nebo na mailových adresách: vondrova@muzeumcl.cz, pujmanova@muzeumcl.cz, fridrichova@muzeumcl.cz)

S pozdravem a přáním pěkného dne

Jana Jermanová Jakubská

Oddělení výstav a propagace

Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě

Nám. Osvobození 297, 470 34 Česká Lípa

Tel.: 487 824 145

www.muzeumcl.cz

Tagy