weby pro nejsevernější čechy

Vánoční koncert Čtyřlístku

Jak je tomu dobrým zvykem, tak na Základní škole U Nemocnice uspořádali tradiční vánoční koncert a trio Čtyřlístek, Lístek, Náhodou zafungovalo i tentokráte. Hlavním tématem písní těchto dětských pěveckých sborů a hudební skupiny byl samozřejmě Ježíšek, stromeček a další věci vánoční.
Klasickým útočištěm se stala, jako už pravidelně, tělocvična. Koncert začínal v šest, nálada byla vánoční.

Sem tam byla možnost zaslechnout i písničky z nejrůznějších pohádek. Lidí přišlo tak akorát, aby obsadili připravená místa. Převážně to byli maminky, tatínkové či jiní rodinní příslušníci vystupujících.

Jako předskokani vystoupili členové Lístku, což je přípravka Čtyřlístku. Písně si uváděli zpěváčci sami, takže sbormistryně Iva Šabatová a Ludmila Uhrová do děje víceméně zasahovat nemusely. A když už na to přeci jen došlo, tak jen kvůli uvítání pozvané skupiny Náhodou, jejíž členové se na tuto kariéru připravovali právě v Čtyřlístku. Náhodou měli náhodou tentokrát malý hendikep,chyběl jeden člen a tak museli zbývající trochu přidatTi se toho ale ujmuli s vervou a na výkonu žádné absence poznat nebyly.

Hodnocení zpěvu bych ve zkratce vyjádřil slovy vedle sedícího pána: ,,Ale hezky zpívaj, co?“ No a když se při poslední písničce všechny Lístky i Čtyřlístky rozběhly do hlediště, tak se z druhé strany zase ozvalo:,, Jé, to je sladký!“ Souhrnem: alespoň jeden adventní koncert by si měl za dobu vánoční prožít každý z nás.

foto: Ondřej Uher

Tagy