weby pro nejsevernější čechy

Den Země – „Přírodní krásy Libereckého kraje“

Ve čtvrtek 20. 4. 2017 pořádá Ekoporadna ORSEJ při Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě bohatý program pro děti i dospělé.

Letošní 11. ročník Dne Země s podtitulem „Přírodní krásy Libereckého kraje“ nabídne v rámci dne množství vědomostních a výtvarných dílen, zajímavých stanovišť, pohybových soutěží a smyslových stezek, připravených společně s DDM Libertin Česká Lípa, SOŠ a SOU Česká Lípa, 28. října, CHKO Kokořínsko, CHKO Lužické hory, ZŠ Sever a Městem Česká Lípa. Na akci můžete vidět i dvě doprovodné výstavy „Atlas životního prostředí v Libereckém kraji“ a „Divoké orchideje Libereckého kraje“. Mezi zajímavosti budou patřit i přednášky mykologa Josefa Slavíčka „Houbové krásy na Českolipsku“. Jsou určeny žákům 2. stupně ZŠ a na programu jsou od 9.15 a od 11.15 hod. Akce je pořádána za podpory Libereckého kraje.

Celý den bude možnost volného vstupu do přírodovědných expozic hlavní budovy VMG a přilehlé klášterní zahrady.

Více informací můžete před akcí nalézt na www.muzeumcl.cz

Nutné předchozí přihlášení na program Dne Země! Nejjednodušším způsobem je zápis do tabulky – viz níže uvedený odkaz přihlašování. Zde najdete konkrétní časový harmonogram a můžete si tak sami zvolit nejlépe vyhovující čas příchodu do VMG. Přihlášení je možné také u muzejní pedagožky Veroniky Ličaverové, DiS. (ekoporadna@muzeumcl.cz, 774 825 089).

Odkaz pro přihlašování https://docs.google.com/spreadsheets/d/1293h-NQeGrrl76K8vJQ2PkHULhXT5LmsdGYZ2eEV1xg/edit#gid=0

Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vaši návštěvu.

Program je zdarma a je pořádán Vlastivědným muzeem a galerií v České Lípě, za finančního přispění Libereckého kraje.

Veronika Ličaverová, DiS.

Muzejní pedagožka

Nám. Osvobození 297/1, 470 01 Česká Lípa

www.muzeumcl.cz

Tagy