SK Stap Tratec – FK Litoměřicko B 4:3 (3:1)

Tento tým jsme měli doma v posledním zápase jara a hravě jej porazili v poměru 6:1. Jenže tým, který přijel na první zápas podzimu k nám nyní byl zcela jiný a navíc posílený několika hráči Á-týmu. Oba týmy daly do zápasu vše a nebýt smolné 82.minuty, kdy jsme během 20-ti vteřin dostali po našich chybách dvě branky, mohli jsme hrát v klidu a zvítězit daleko vyšším rozdílem branek. V nervózním závěru jsme ale přeci jen výhru udrželi a všechny tři důležité body jsou doma.

Nejdůležitější minuty utkání:

4´- únik Kučery a přesný centr před bránu, kam si naběhl šikovně Čonka a bylo to – 1:0 !!!
7´- přetažený centr Vomáčky a parádní volej Havla, který gólman hostů vytáhnul na rohový kop !
12´- hostující Heřman vystřelil nebezpečně z vápna, ale Vaňák míč na dvakrát lapil !
17´- centr do vápna domácích a Kurel skluzem hasil nebezpečí odkopem na rohový kop !
18´- trestný kop po faulu na Ruszó zahrával z hranice 16-tky přes zeď Buryánek a bylo to – 2:0 !!!
25´- únik hostů po pravé straně, přesný centr do vápna a volný Písař snížil na – 2:1 !
29´- nádherná česká ulička od Pilka na Ruszó a ten sám před gólmanem trefuje jen jeho tělo !!!
31´- Kučerův pas letěl až na Ruszó, ten míč přiťukl Čonkovi a ten z voleje zvyšuje na – 3:1 !!!
43´- odražený balón a Havel dělovkou z vápna míří jen těsně vedle svatyně hostů !

V první půli se domácím dařila kombinace a vytvářeli si i dobré šance, z nichž tři proměnili. Škoda jediné pěkné akce hostů, kdy přečíslili zkušeně naší obranu a dostali se do hry zkorigováním stavu.

48´- chyba hostů v obraně, Čonka míč přiťukl na Havla, ale jeho střelu ztečoval obránce hostů na roh !
57´- trestný kop domácích zahrával Buryánek nacvičeným signálem, ale Havel střílel jen těsně vedle
67´- únik Vomáčky po lajně, zpětná přihrávka na Kučeru a ten v čisté šanci trefuje jen břevno hostů !!!
77´- centr Havla do vápna hostů a Čonka střílí hlavou svou již druhou branku v utkání a je to – 4:1 !!!
82´- hosté po chybné rozehře naší obrany a trochu se štěstím upravují výsledek Heřmanem na – 4:2 !
82´- než jsme se rozkoukali,tak tu je další chyba a Písař dostává hosty překvapivě znovu do hry – 4:3 !!!
86´- únik Kučery a jeho zpětnou přihrávku přebral Havel, ale jeho dělovku na 2x lapil gólman hostů !

Ve druhé půli se domácí trochu obávali o výsledek proti dobře hrajícím hostům a když už to vypadalo na jejich debakl, udělali dvě hrubky a rázem z toho bylo neskutečné drama, které vyvrcholilo v samotném závěru emocemi na straně hostů, ale jejich lavička je brzy uklidnila a nic z toho nebylo. Skvělý vstup domácích do soutěže, ale je to jen začátek, takže se uvidí co nám přinesou další kola. Pravdou je, že si domácí opět vytvořili řadu šancí, které neproměnili a na tom se musí nyní zapracovat, protože někdy rozhodne i jedna jediná šance o výsledku a třeba ji promění bránící soupeř. A ten kdo má šancí klidně deset a nedá je, tak nakonec prohraje. Fotbal, jak je všeobecně známo, se na šance nehraje, ale hraje se to vždy jen a jen na góly.