weby pro nejsevernější čechy

Vánoční výstava Vánoce v muzeu – Muzeum Rumburk – 2. 12. 2017 – 2. 2. 2018

Srdečně zveme na tradiční Řezbaření v muzeu dne 2. 12. 2017 od 9 – 16 hodin, které je pojato v tomto roce jako Živé obrazy v muzeu.

V rámci expozice vyzdobené v duchu nejkrásnějších svátků roku se návštěvníci setkají s místními umělci – Petrem Havlíčkem, Pavlem Homolkou, Josefem Liščákem, Jiřím Martínkem, Josefem Maštrlou, Ladislavem Süssem, Bohumilem Tománkem a dalšími. O dobrý pocit z návštěvy se postarají Gert a Greta. Navíc krásnolipská Mana připravila ukázky z výroby své božské čokolády. Pro děti je přichystáno malé vánoční tvořeníčko. Úderem desáté trubači slavnostně zahájí rovněž velkou vánoční výstavu varnsdorského řezbáře Ladislava Süsse Když dřevo ožije.

Vzpomínáte rádi? Milujete atmosféru adventu a vánočních svátků? Tak právě pro Vás je připravena nová expozice rumburského muzea ve slavnostním duchu nejkrásnějších svátků roku. Jak slavili Vánoce Münzbergovi z hradního hostince na Tolštejně, jak vypadal vánoční stromeček manželů Stradalových v době jejich pobytu ve Vídni či skromné Vánoce u punčochářů, to vypráví rumburská expozice. Prezentuje v úplnosti rovněž vzácné fotografie Vánoc v rodině bývalého ředitele spořitelny Ernsta Winklera. Téma výstavky Vánoce v kuchyni potěší jistě nejednu hospodyňku. Překvapením pro mnohé zůstane autorská výstava varnsdorfského řezbáře Ladislava Süsse. Díla Jiřího Martínka, Josefa Maštrli, Jana Rody či Petra Havlíčka zdobí vánoční interiéry. Těšíme se na Vás!

S pozdravem Vaše Muzeum Rumburk – muzeum pro Ty, kteří nepřestali rádi přemýšlet

Muzeum Rumburk, pobočka OM v Děčíně, přísp. org., Na Valech 401/4, 408 01 Rumburk, tel.: 412332194

Otvírací doba bude zveřejňována na stránkách OM v Děčíně: www.muzeumdc.cz

Bc. Ester Sadivová, SOP

info@muzeumrumburk.cz, ester.sadivova@seznam.cz

Tagy