weby pro nejsevernější čechy

Děti dětem aneb škola pediatrii

Ještě ve staré verzi výběžku.eu jsem si několikrát stýskal, že nikdo nedá vědět, když se někde něco děje, když se něco chystá. A ejhle, první vlaštovka! Dostal jsem echo, že ve čtvrtek 3. května 2012 mám být v RBK v nemocnici na dětském oddělení, že dorazí zástupci jedné z Varnsdorfských základních škol předávat sponzorský dar. K tomu konkrétní čas a informace je tím pádem úplná. Proč bych se s radostí nevrátil na místo činu, že?

Šikovně jsem dorazil s předstihem, abych mohl pokecat s vrchní sestrou a okouknout, co se na oddělení za ta léta nezměnilo a co ano. Za chvíli dorazila i Mgr. Alena Smetanová coby zástupkyně ředitelky Základní školy Varnsdorf Seifertova 1650, vybavená zástupci dětí ze střediska na Východní 1602. A po ní ještě za přebírající stranu můj bývalý šéf, ekonomicko-organizační náměstek Lužické nemocnice Ing. Petr Urban.

Protože oficiální texty budou vznikat z jiných zdrojů pro Hlas severu a Rumburské noviny, já mohu jen konstatovat, co jsem na půl ucha zaslechl za čočkou fotoaparátu. Škola je pravidelným sponzorem dětského oddělení a peníze získává prodejem „vlastního“ pečiva. Zástupcům školy bylo nejprve předvedeno, co se pořídilo za minulý dar, co asi bude možno modernizovat za ten současný (dětské oddělení by letos mělo projít rozsáhlou rekonstrukcí) a za odměnu děti mohly nakouknout do zákulisí nemocnice. Kdo chce vědět víc, ať si počká na tištěnou oficiální zprávu. Jo, a ta obálka byla docela slušně tlustá.

A pak už jsem během dne na dalších akcích potkával stále tytéž lidi… Howgh.

Tagy