weby pro nejsevernější čechy

Šuby duby Amerikaaaa

Co se takhle na konci týdne vykašlat na rodinné klohnění nedělního oběda a vyzkoušet chutě z ciziny?
Reklamní slogan jídelníčku pivovaru Kocour zní „Tento weekend žádná husa, vaří tady kuchař z USA!“ Protože já na rozdíl od svých ratolestí neměl šanci ochutnat originál jídla za velkou louží přímo v místě jejich vzniku, nechal jsem se zlákat přítomností kuchaře Jeremyho Blakelyho v pivovarské kuchyni a vydal se prozkoumat, čím se to ti Amíci údajně živí.

Jídelní lístek není příliš rozsáhlý, jedna stránka nabídky by ale měla uspokojit každého. A ceny v dnešní době určitě taky nikoho nezruinují. Ze dvou dostupných polévek jsem vybral tu krémovou, která kromě slibovaných pečených brambor a slaniny obsahovala i kukuřici, pórek, či strouhaný sýr. A byla vskutku krémová, lžíce v ní málem stála jak v jogurtech z reklam. A když jsem k ní chroupal opečenou veku, tak nějak jsem zjišťoval, že by asi leckomu stačila jako hlavní jídlo…

Tudíž jsem místo hlavního jídla vystačil jen s (ne)předkrmem, rozpečeným hermelínem glazovaným marmeládou s ořechy. Nevím sice, nakolik je hermelín podobný nějakým sýrům ve Státech, ale ta chuť stála za to. V životě by mě nenapadlo patlat na plísňák sladkou marmeládu.

Má zkušená spolustolovnice si vybrala kuřecí burrito. Dvě tortilly, naplněné směsí rýže, fazolí a kuřecího masa, kolem listy salátu, rajčata, avokádo, limetka, smetana. Červená salsa je nasládlá omáčka – zálivka (a nepálí). Půl porce si necháváme zabalit sebou domů, protože na místě už nemůžeme a žaludek je plný. Takže na salát už ani pomyšlení.

Takže neváhejte, možná stihnete ještě teď v sobotu večeři, nebo si v neděli vyberete něco k pořádnému obědu, na jídelníčku je toho ještě dost a dost. Bon appetite!

Tagy