weby pro nejsevernější čechy

Florbalová liga středních škol – okresní kolo Děčín – holky

Ve středu 7. února 2018 proběhlo ve varnsdorfské sportovní hale okresní kolo florbalové ligy pro střední školy – dívky.

V první řadě bych chtěl velmi poděkovat všem zástupcům všech zúčastněných středních škol, kteří mne na místě opět rádi viděli, ale ani jednoho z nich nenapadlo mi dát dopředu vědět o tom, že se bude hrát o postup do krajského kola. Docela mne unavuje provádět hluboká detektivní pátrání na každý prd, který se v regionu koná. Naštěstí se sem tam někdo hodný najde, kdo dá vědět (díky, Hanko).

Do klání o postup nastoupilo šest celků. Hrálo se každý s každým, 10 minut celkového času na zápas. Gympl Varnsdorf proti Lesárně Šluknov, Gympl Rumburk proti Zdrávce + obchodce Rumburk, Evropská obchodní škola Děčín proti Bratislavské. A pak už jen střídání a chvilky odpočinku až do finálních střetů, po nichž proběhlo vyhodnocení s ohlášením postupujícího: poslední Lesárna, pátý varnsdorfský gympl, čtvrtá zdrávka + obchodka RBK, třetí děčínské holky, druhý rumburský gympl a vítězství vybojovaly holky z Bratislavské.

Žádné oficiální prameny k téhle lize se mi objevit nepodařilo, takže ani netuším, jestli hráli – budou hrát i kluci (dodatečné info zde ->), jestli se už někdy tahle liga tady u nás hrála nebo bude zase hrát…

Pohledem gymnázia Rumburk ->

Sportovní hala ve Varnsdorfu a středa 7. února 2018, to jsou dva hlavní údaje, které charakterizují okresní kolo ve florbalu žákyň středních škol děčínského okresu.

Hráčky Gymnázia Rumburk při takové akci samozřejmě nemohly chybět . Celkem šest středních škol vyslalo své zástupkyně a my jsme byly rozhodnuté se porvat o vítězství a postup do krajského kola, přestože jsme věděly, že soupeřky mají velmi kvalitní týmy, a že to lehké rozhodně nebude.

Čekalo nás celkem pět náročných zápasů. První dva se podařilo vyhrát. OA a SZdŠ Rumburk jsem porazily 5:0 a stejně tak EOA Děčín 2:1. Následující souboj s VOŠ a SŠ Bratislavská Varnsdorf byl rozhodující. Přestože většinu hracího času jsme tlačily na soupeřky a měly jsme několik velkých šancí (dlužno dodat, že šance byly i na druhé straně), gól se nepodařilo dát a celkové skóre zůstalo 0:0.

Zývající dva zápasy se SLŠ Šluknov a Gymnáziem Varnsdorf jsme sice vyhrály shodně 1:0, na celkové vítězství to však už nestačilo. Hráčky z „Bratislavské“ měly shodný počet bodů za zápasy jako my, ale navíc lepší skóre. Takže i když jsme neprohrály jediný zápas, musely jsme se smířit s celkovým druhým místem.

Jeden gól, který se našim žákyním nepodařilo vstřelit do branky vítězné školy, nás dělil od vysněného prvního místa. I tak je ale konečné umístění skvělým výsledkem, a jen potvrzuje, jak výborné hráčky naše gymnázium má. Navíc na konci května nás čeká další florbalový turnaj v rámci Varnsdorfských her, kde bude další příležitost ukázat, co v nás je.

Kamila Veselá

Tým Gymnázia Rumburk
Kateřina Sedláčková, Tran Thanh Phuong, Sabina Krákorová (všechny 6. A), Kristýna Vaňková, Caroline Mary Houdková, Anna Nguyenová, Dana Čurgaliová, (všechny 7. A), Karolína Veselá (8. A)

 

Tagy