weby pro nejsevernější čechy

CHŘIBSKÉ KULTURNÍ LÉTO 2018 – Slavnostní pěvecký koncert

Milí přátelé, dovolujeme si Vás pozvat na letní PĚVECKÝ KONCERT na sobotu 11. 8. 2018 v kostele sv. Jiří ve Chřibské v 18,30hodin.

Město Chřibská a Sdružení Tadeáše Haenkeho, z. s. Vás zvou na SLAVNOSTNÍ PĚVECKÝ KONCERT „U příležitosti 100. výročí vzniku samostatného Československa“ v rámci XXII. ROČNÍKU CHŘIBSKÉHO KULTURNÍHO LÉTA.

Účinkují:

Dana Burešová – soprán, sólistka Opery Národního divadla v Praze

Helena Krausová – soprán

Martin Šrejma – tenor, sólista Opery Národního divadla v Praze

Josef Kovačič – bas

Klavírní doprovod – Lenka Navrátilová

V první polovině koncertu zazní výběr z Biblických písní a krásných Moravských dvojzpěvů Antonína Dvořáka. Druhá část bude patřit Bedřichu Smetanovi, jednomu z nejvýznamnějších hudebních skladatelů, jehož tvorba je úzce spjata s pražským Národním divadlem – to letos slaví 150 let od položení základního kamene.

Poprvé v historii CHKL zazní ukázky ze Smetanovy opery Libuše a Dalibor. Právě opera Dalibor měla premiéru v roce 1868 v Novoměstském divadle, a to u příležitosti položení základního kamene Národního divadla.

Hlavním hostem bude Dana Burešová, přední sólistka Opery Národního divadla v Praze, představitelka kněžny Libuše, nositelka řady prestižních ocenění, která působí na předních českých i světových pódiích, včetně opery v Bostonu či Lyric Opera House v Baltimore.

Těšíme se na Vás, s přátelským pozdravem

SDRUŽENÍ TADEÁŠE HAENKEHO, z.s.

Tagy