weby pro nejsevernější čechy

Křídla a kořeny naší rodiny – kampaň Sítě mateřských center o.s.

Mateřské centrum Větrník v Rumburku se připojuje ke 3. ročníku kampaně Sítě mateřských center o.s. Křídla a kořeny naší rodiny, která probíhá od 1. května do 16. června 2013. Kampaň Sítě MC upozorňuje na důležitost rodiny v současné době, ve které se uprostřed požadavků na výkon, spotřebu a individuální potřeby ztrácí hodnota rodiny a vztahů jejích jednotlivých členů napříč generacemi. Letošní ročník kampaně propojuje dřívější jarní kampaně zaměřené na jednotlivé členy rodiny v jednu velkou prorodinnou kampaň, která bude zahrnovat: Den matek (12. 5.), Mezinárodní den rodiny (15. 5.), Den dětí (1. 6.) a tradiční tátovskou kampaň Táta dneska frčí (1. – 16. 6.). Kampaň také zcela koresponduje s Evropským rokem aktivního občanství. Naše mateřské centrum v rámci kampaně pořádá rodinné akce ke všem těmto příležitostem.

Oslava Dne matek vyvrcholí ve Větrníku ve čtvrtek 9.5.2013 v rámci tvořivé odpolední dílny, která naváže na májový větrníkový týden věnovaný maminkám a mateřství jako takovému. Společně s dětmi vyrobíme rozkvetlé věnce, které pro ně budou tím nejhezčím dárkem. V pátek 10.5.2013 večer si pak s maminkami posedíme  v oblíbené Konírně u sklenky vína a s nadhledem oslavíme naše jedinečné poslání.

Mezinárodní den rodiny si připomeneme Cestou za pokladem – dobrodružnou celorodinnou výpravou na rumburský kopec Dymník, která proběhne ve středu 15.5.2013. Začátek akce bude v 15:30 hodin u Koupaliště v Rumburku, odkud se společně vydáme směrem k Dymníku. Cestou budou rodinky postupně plnit nachystané úkoly, které prověří všeobecný přehled a dovednosti všech zúčastněných. Pod rozhlednou Dymník pak budou děti společně s rodiči hledat ukrytý tajemný poklad, jehož objevení a rozdělení bude pro děti sladkou odměnou.

V sobotu 1.6.2013 slavíme Den dětí a letos poprvé i Světový den rodičů. Při této příležitosti uspořádáme v rumburské Loretě vernisáž putovní výstavy Sítě MC s názvem „Dřív než vypukne požár“ spojenou s prezentací historie a činnosti rumburského Větrníku, která bude současně velkolepou oslavou svátku dětí a rodičů. Všichni zúčastnění se mohou těšit na vzácné hosty a živé dopoledne plné aktivit, zábavy, her, odměn i zajímavých informací. Kromě různých soutěží bude nachystán workshop ve formě výtvarných dílniček a malé občerstvení. Začátek akce bude v 10:00 hodin a samotná výstava potrvá do konce června.

První dva týdny v červnu patří kampani Táta dneska frčí.  Od 3. do 13.06.2013 budou aktivity našeho centra zaměřeny speciálně na tatínky s dětmi. Mimo tátovských dopoledních aktivit proběhne tvůrčí odpolední dílna se soutěží o nejpěknější a nejfunkčnější vlaštovku. Vrcholem těchto dnů však bude velká akce s názvem Jarní atletění, pořádaná každoročně oddílem dětské rumburské atletiky, a tentokrát proběhne ve spolupráci s naším MC. V sobotu 15.6.2013 dopoledne vypukne na atletickém stadionu v Rumburku dětský závod ve víceboji v různých věkových kategoriích. Zasportovat si budou moci i rodiče, především pak tatínkové. Všichni se tak můžeme těšit na velkolepou zábavu a podívanou plnou zdravého pohybu.

Ke Dni otců máme nachystanou další rodinnou akci, šitou na míru právě tatínkům. Pod názvem „Vesele a bezpečně“ proběhne ve čtvrtek 20.6.2013 odpoledne v MC Větrník akční program: tatínkové si společně se dětmi vyrobí a podle vlastní fantazie vyzdobí automobilového závoďáka ze starých krabic, mezitím co maminky nachystají speciální závodní dráhu i s dopravním značením (za příznivého počasí venku v rozlehlém prostoru před MC), na které pak propukne velká celorodinná jízda s řadou soutěží zaměřených na bezpečnost na silnici. Zvláštní cena čeká na nejoriginálnější dopravní prostředek.

Přijďte společně s námi oslavit a uvědomit si skutečnost, že šťastný je ten, kdo našel štěstí v rodině.

Kontakt:
Mateřské centrum Větrník
Královská 1235/16, 408 01 Rumburk
tel.: 775 314 345
www.vetrnik-rumburk.wbs.cz

Tagy