weby pro nejsevernější čechy

Výstava POHÁDKOVÉ PRÁZDNINY ANDREY POPPROVÉ

Srdečně Vás zveme na prázdninovou výstavu v ambitu Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě – můžete si prohlédnout ilustrace z knih, zahrát si stínové divadlo, vyzkoušet si malované čtení, hledat ukryté obrázky a mnoho dalšího.

Malířka a restaurátorka Andrea Popprová se již několik let věnuje psaní a ilustrování dětských knih a dělá tím radost dětem i rodičům. Výtvarné umění studovala na střední výtvarné škole na Hollarově náměstí v Praze a na AVU, obor grafika, malba a restaurování. Po ukončení studia se věnovala volné tvorbě, restaurování a tvorbě faksimilií středověkých rukopisů (Graduál mistra Václava pro Karlovu univerzitu, Šelemberská bible pro Strahovský klášter apod.). Má tři syny a život s nimi ji přivedl k tvorbě dětské ilustrace.

Spolupracuje s dětskými časopisy Sluníčko a Puntík, kde se pravidelně objevují její ilustrace, vystřihovánky, malované čtení, úkoly a tvoření.

První autorskou knihou, kterou napsala a ilustrovala je Tajemství permoníků. Následovala velmi oblíbená trilogie ze života tří sourozenců – Čekání na Vánoce, Jaro je tu! a Pavoučí prázdniny.

Na prázdninové výstavě v ambitu si můžete prohlédnout ilustrace z knih, zahrát si stínové divadlo, vyzkoušet si malované čtení, hledat ukryté obrázky a mnoho dalšího.

Výstava bude zahájena vernisáží ve čtvrtek 27. 6. 2019 od 16.30 hodin, kde nám žáci dokské ZUŠ sehrají vystoupení Kramářské písně a autorka představí svou práci.

Po dobu trvání výstavy si můžete v muzejní knihovně zakoupit knihy Andrey Popprové za zvýhodněnou cenu.

Na další setkání s Andreou Popprovou vás zveme na Městské slavnosti do Památníku K. H. Máchy v Doksech 17. 8. 2019 od 12 – 18 hodin, kde bude beseda, autogramiáda a výtvarná dílna.

Mottem Andrey Popprové je: „Ve všech knížkách, jak psaných mojí rukou, tak i knížkách jiných autorů, je mojí snahou přiblížit dětem text s obrázky pro ně srozumitelným způsobem, tak aby se jim čtení knížek stalo radostí.

Srdečně zveme děti i rodiče na hravou výstavu plnou krásných ilustrací radostného dětského světa.

Bc. Jaroslava Vondrová
Odd. knihovního fondu Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě, příspěvkové organizace Libereckého kraje

Výstava potrvá do 1. 9. 2019

Nám. Osvobození 297/1, 470 01 Česká Lípa

Tel.: 487 824 145, 702 000 096

www.muzeumcl.cz

Tagy