weby pro nejsevernější čechy

Šluknov umí rozjet zábavu v parku

Již po sedmé se naskytla možnost navštívit Zámecké slavnosti ve Šluknově všem zájemcům. Letos se tyto slavnosti nesly v duchu pověstí a legend, čemuž samozřejmě odpovídal i program. Slavnosti začaly v den vysvědčení (28. 6.) oficiálním zahájením, kde se představila Mgr. Eva Džumanová (starostka města), Ing. Bc. Ivana Lukešová (tajemnice), Mgr. Petr Tomanec (vedoucí Odboru kultury) a ostatní organizátoři. Po osmé hodině se na pódiu začalo zvučit a připravovat technické vybavení na koncert Marka Ztraceného, který vylezl na pódium krátce po půl deváté hodině večerní. Ke konci svého koncert sestoupil i mezi nadšené publikum a zazpíval si s nimi písničku. Diváci byli Markem nadšeni a chtěli se k němu dostat co nejblíže a získat autogram. Marek Ztracený se se všemi zájemci vyfotil a zvěčnil se jim svým podpisem. Po chvilce odpočinku rozproudilo atmosféru představení kapely KABÁT REVIVLE, kterými páteční program končil.

Pokračovalo se ale hned v sobotu od dopoledních hodin, které byly věnovány především dětem. Od půl desáté bylo připraveno zhruba hodinu a půl dlouhé představení s názvem Olympijské hry s Asterixem a Obelixem. Děti si vyzkoušely Olympijské disciplíny, pobavily se a mohly získat nějakou tu sladkou odměnu. V jedenáct hodin začaly vystoupení hned dvě. Na vedlejším pódiu se hrála loutková pohádka O ŠLUKNOVSKÉM VODNÍKOVI LIDNÍKOVI, kterou si pro diváky připravil LS ROLNIČKA ŠLUKNOV. Na hlavním pódiu se v ten samý čas konala přehlídka aerobikových skladeb SK VIKTORIE Jiříkov v hudebním doprovodu Ondy a Matese Čechových (známých z kapely Náhodou, či rozpadlých The Pix). Během poledních a odpoledních hodin byl program zaplněný přehlídkou šermířů a jejich divadel. Řád Černých rytířů si připravil pro návštěvníky této akce několik divadelně zpracovaných pověstí. Mezi jednotlivými představeními hrála dobová kapela GNOMUS. Nechybělo ani vystoupení kejklíře či skupiny Trn v oku, která předvedla antické tance.

Krátce před 19:00 byla u pódia připravena i Věra Martinová, která zazpívala některých starších i novějších písních a svou fotografií a podpisem následně potěšila i své fanoušky. Po dávce country hudby přišel na řadu i trošku jiný žánr reprezentovaný oblíbenou skupinou MANDRAGE, která zazpívala hned několik písní a show si pořádně užili. Členové skupiny Mandrage přišli po vystoupení i na autogramiádu a rozdali opravdu nespočet podpisů.

Vystoupil také Milan Fiala, zpěvák, moderátor, DJ a dabingový herec, který návštěvníky potěšil několika písněmi od Karla Gotta. V půl jedenácté začala na louce ohnivá show, pokračování divadla Řádu Černých rytířů. Slavnosti byly ukončeny hodinu před půlnocí velkým závěrečným ohňostrojem.

Celým programem slavností provázela moderátorská dvojice sympatických moderátorů z Hitrádia FM a diváci si mohli v průběhu obou dnů zakoupit v areálu parku upomínkové předměty, pivo, klobásy, sladkosti a další a měli dokonce i možnost prohlédnout si i budovu Šluknovského zámku (dobové místnosti, výstavu knížek Babička a výstavu zapůjčenou z IQ PARKU LIBEREC). V Zámeckém parku nechyběly ani slibované ukázky řemesel, rytířské stany a dobová krčma.

Za těch pár korun, které byly vybírané u vstupu to rozhodně stálo za to!

Sepsal Eda Žďánský (foto DušanBe)

Doplněno o pár fotek mladé slečny Nadi Vránové ;o)