weby pro nejsevernější čechy

Víkend dvacátého třetího týdne roku 2020

Postupně začíná smutná přehlídka toho, co se v daných termínech konat mělo a nebude.

Měl proběhnout první regulérní ročník RioFestu, pohrobka zmizelého GymplFestu. Mělo se konat letošní Tanambourrée. Měla být Noc kostelů (ta se kupodivu „jen“ posunula). Měl se konat Pohádkový les v Krásné Lípě. A to jsou jen záležitosti, o kterých jsem věděl – vždycky je (bylo) toho mnohem víc, o čem jsem nevěděl, nebo dostal echo pozdě…

Přesto se pár věcí najde.

Ve čtvrtek 4. června 2020 připomínám vernisáž v Městském divadle Varnsdorf.

V pátek 5. června 2002 po restartu atletiky (Varnsdorf, Rumburk) začíná „normální“ průběh sportovního dění – liberecký krajský pohár družstev nejmladšího žactva na stadionu v Rumburku. Bohužel se časově překrývá s odloženou vernisáží v rumburském muzeu:

V pátek 5. června 2020 v 17.00 hodin se koná v rumburském muzeu vernisáž k výstavě : “Minerály zahraničí aneb Těžký život horníků“. Autorem výstavy je sběratel minerálů a průzkumník starých důlních míst Aleš Novák z Dolního Podluží.
Jste srdečně zváni.
Kamila Lišková
Muzeum Rumburk

V sobotu 6. června 2020 na varnsdorfském Riu Štěkatlon. A v Rumburku by měl proběhnou krajský pohár družstev mužů a žen, ale bohužel zatím na webu ČASu nejsou žádné podrobnosti.

Zcela odlišnou alternativu trávení volného času nabízí NPČŠ:

Rádi bychom Vás pozvali na další akci pro veřejnost, která začne už tuto sobotu 6. 6. 2020 v 10:00 v Plšíkově učebně v Krásné Lípě, v areálu Správy NP České Švýcarsko.
Jedná se o výpravu za známými i neznámými hmyzími obyvateli našich luk. Na začátku výpravy vás vyzbrojíme entomologickými smýkačkami, s nimiž se vydáte na loveckou výpravu.
Vaším průvodcem bude Lukáš Blažej, entomolog Správy NP, který vás provede světem hmyzu a společně s vámi určí vaše úlovky.
Akce potrvá přibližně 2 hodiny.
Nezapomeňte na vhodné oblečení do terénu.
V příloze naleznete plakátek s dalšími informacemi.
S pozdravem
Ing. Jarmila Judová
Správa Národního parku České Švýcarsko
Referent environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty
Pražská 52
407 46 Krásná Lípa

V neděli 7. června 2020 znovu na Riu, tentokrát už bez psů – Northco Varnsdorfský triatlon.

To je tak všechno, co vím a co mne zajímá. Zbytek plakátky, nebo někde úplně jinde.

Doplněna nabídka libereckého kraje.